ورود

ثبت نامایتالیا

درباره کشور ایتالیا

ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است. مساحت این کشور حدوداً برابر با یک پنجم ایران است و برابر با 301.333 کیلومتر مربع میباشد. در حدود 294.029 کیلوتر مربع از مساحت کشور ایتالیا را خشکی و 7.210 کیلومتر مربع را آب و 7.600 کیلومتر را ساحل ها تشکیل داده اند.
پایتخت کشور ایتالیا شهر تاریخی رم است. شهر رم به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده ‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بوده است. این کشور از شبه‌ جزیره ایتالیا، جزیره سیسیل، جزیره ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌ است. دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌ واتیکان و سان مارینو در درون خاک این کشور قرار دارند و یک قسمت از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس واقع شده است که کامپیونه دیتالیا نامیده میشود.
ایتالیا با کشورهای اتریش حدوداً ۴۳۰ کیلومتر، فرانسه ۴۸۸ کیلومتر، واتیکان ۳٫۲ کیلومتر، اسلوونی ۲۳۲ کیلومتر، سوئیس ۷۴۰ کیلومتر دارای مرز مشترک می باشند.
ایتالیا دارای جمعیت ۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است. ۹۱.۶% مردم کشور ایتالیا مسیحی هستند و این کشور پنجمین کشور پر جمعیت در قاره اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت در جهان می باشد.
بیشتر مردم ایتالیا رومی تبار هستند و زبان‌ های رایج در این کشور نیز تقریبا همگی زیر شاخه‌ هایی از زبان رومی محسوب می گردند.

 

اطلاعات ضروری کشور ایتالیا

  • نام کشور: ایتالیا Italy
  • پایتخت: رم
  • زبان رسمی: ایتالیایی
  • واحد پول: یورو
  • اختلاف ساعت با تهران: دو ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.
  • کد کشور: 39+

 

آب و هوای کشور ایتالیا

ایتالیا دارای آب و هوای معتدل فصلی است و آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌ های داخلی تفاوت بسیار زیادی دارد.
آب و هوای کشور ایتالیا مانند دیگر کشورهای اروپایی سرد نیست. شمال این کشور به علت وجود رشته کوه های آلپ کمی خنک می باشد اما هر چه به سمت جنوب برویم هوا گرم و گرمتر می شود. لازم به ذکر  است بیشتر تفریحات مردم ایتالیا بیشتر در جنوب این کشور است. اکثر تفریحات ایتالیایی ها در کنار سواحل است. سواحل و مراکز هنری و باستانی مقاصد اول گردشگری در ایتالیا هستند.

 

تاریخ کشور ایتالیا

بعد از فروپاشی امپراتوری روم، ایتالیا به مناطق و شهرهای مستقل خودگردان بسیاری تقسیم شده‌ بودند. از جمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا از مناطق مستقل بودند که واحد های مختلف سیاسی در ایتالیا در سال ۱۸۶۱ میلادی متحد شدند و کشور امروزی ایتالیا را تشکیل دادند.
اولین بار در سال ۱۹۴۶ میلادی حکومت جمهوری در کشور ایتالیا تشکیل داده شد. حکومت جمهوری در رفراندوم تاریخ دوم ژوئن سال ۱۹۴۶میلادی که طی آن مردم ایتالیا اعلام کردند که حکومت جمهوری می‌خواهند، تشکیل گردید. دوم ژوئن در ایتالیا روز ملی نام گذاری شده است و هر سال این روز را جشن میگیرند.

 

دین و مذهب کشور ایتالیا

کاتولیک رومی اصلی‌ترین مذهب در کشور ایتالیا است. شهر واتیکان قطب مذهب کاتولیک رومی و محل زندگی پاپ، درست در قلب شهر رم واقع شده است.

 

اقتصاد و سیاست کشور ایتالیا

کشور ایتالیا جزء هشت کشور برتر صنعتی جهان است که کشوری توسعه یافته به حساب می آید. صنایع مهم کشور ایتالیا عبارتند از: وسایل نقلیه، شیمیایی، مواد غذایی و مشروبات، ماشین‌آلات، فلزکاری، کشتی‌سازی، هواپیما سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار، ...

جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، انگور، ماهی، گاو، گندم، سیب، ذرت، برنج و خوک نیز مهم‌ ترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا را تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در ایتالیا واقع شده است و سالانه ۲۰ میلیون نفر توریست از کشور ایتالیا دیدن می کنند.

ایتالیا یکی از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و نیروهای خود را تاکنون به مناطق جنگی چون بوسنی، کوزوو، آلبانی و افغانستان اعزام کرده است.

در ایتالیا نخستین بار حکومت جمهوری در سال ۱۹۴۶ ایجاد شد. این جمهوری پس از آن ایجاد شد که در یک رفراندوم در تاریخ دوم ژوئن همین سال مردم اعلام کردند که حکومت جمهوری می‌خواهند. این روز در ایتالیا به عنوان روز ملی جشن گرفته می‌شود. رئیس‌جمهور ایتالیا برای دوره هفت ساله از طریق رای نمایندگان مجلس و گروهی کوچک از وکلای منطقه‌ای انتخاب می‌شود. رئیس‌جمهور نخست‌وزیر را معرفی می‌کند. انتخاب و معرفی دیگر وزرا به عهده نخست‌وزیر است.

در کشور ایتالیا دو مجلس وجود دارد : سنا با ۳۱۵ عضو و نمایندگان با ۶۳۰ عضو. اعضای مجلس نمایندگان با رای مستقیم مردم ایتالیا انتخاب می‌شوند. در ایتالیا همه افراد بالای ۱۸ سال حق رای دارند. اعضای مجلس سنا هم با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند اما سن رای دادن برای مجلس سنا ۲۵ سال است. اعضای هر دو مجلس برای دوره‌های 5 ساله انتخاب می‌شوند.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید