ورود

ثبت نامتور ایتالیا

چرا تور اروپا؟ (Europe Tour)

اروپا قاره ای سرسبز و زیبا و دارای جاذبه های جهانگردی و دیدنی های بسیاری است که حتی نام بردن نیمی از آنها در یک مقاله نیز نمی گنجد. کشورهایی پیشرفته، زیبا و متمدن که هر ساله میلیون ها نفر گردشگر را از سراسر جهان به خود جذب می کنند. شهرهای مهم و توریستی قاره اروپا با جاذبه های فراوان شان از جمله: پاریس، برلین، آمستردام، بروکسل، رم، آتن، مادرید، بارسلونا، وین و ... هستند که هر ساله عده زیادی از جهانگردان را به خود جذب می کنند. از دیدین های این قاره زیبا و سرسبز می توان به سواحل زیبای مدیترانه، یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین امکانات توریستی اروپا، سفر با کشتی های کروز در دریای مدیترانه است.آژانس کمک سفر با افتخار تورهای اروپا را به بهترین نرخ و خدمات مناسب ارائه می کند.

 

تور ایتالیا | تور ایتالیا و اروپا گردی

یکی از شهرهای توریستی و مهم ایتالیا رم میباشد, رم واقع در بخش غربی مرکزی ایتالیا است، رم وسط یک زمین خوش منظره و زیبا که آن را دروغ های هفت تپه احاطه اش نموده,میباشد و دارای مناظر خیره کننده ایست که این نام را سر زبان گردشگران جهان انداخته است.موقعیت مرکزی رم ازنظر جغرافیا،این شهرر ابه یک مرکز تاریخی،مذهبی،اقتصادی وفرهنگی تبدیل نموده است.

تور ایتالیا را با بزرگترین نیازمندیهای تور  تجربه نمایید, آژانس مسافرتی کمک سفر در تمامی مراحل اخذ ویزای توریستی برای سفر به ایتالیا و اروپا شما را یاری و تضمین ارزانترین قیمت تور ایتالیا را به شما میدهند.

ایتالیا کشوری است که در جنوب اروپا واقع شده است. این کشور با مساحت 333/301 کیلومتر مربع که تقریبا یک پنجم ایران مساحت دارد، از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده ‌است. از این مساحت 029/294 کیلومتر مربع خشکی و210/7 کیلومتر مربع آب و 7/600 کیلومتر ساحل دارد.
پایتخت کشور ایتالیا شهر رم می باشد. پایتخت ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود. کشور امروزه ایتالیا کشوری توسعه ‌یافته است و جزء هشت کشور صنعتی به‌شمار می‌آید. ایتالیا با کشورهای اتریش ،فرانسه،واتیکان ،سان مارینو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. مرزهای این کشور 2/932/1 کیلومتر است و نقشه ی این کشور شبیه چکمه است.
واتیکان و سان مارینو دو کشور مستقل بسیار کوچک هستند که در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود.
بلندترین نقطه ایتالیا کوه مونته بیانکو با ارتفاع 748/4 متر از سطح دریا می باشد و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه‌است.
واحد پول ایتالیا  یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. در گذشته واحد پول کشور ایتالیا لیره بوده است، اما از سال 2002 مانند اغلب کشورهای اروپا,  یورو جایگزین آن شده است. در سال 2002 ارزش هر یورو تقریبا برابر با دلار آمریکا بود؛ ولی با سقوط دلار, در سال 2008 ارزش هر یورو بیش از یک و نیم دلار و حدود 40000 ریال است.

آب وهوا
به لطف وجود گستردگی جغرافیایی شبه جزیره ایتالیا که عمدتاً بخش داخلی آن کوهستانی است، آب و هوای متنوع و دلپذیری در ایتالیا وجود دارد. میانگین دما بین 0 در کوه های آلپ و 12 درجه در سیسیل بوده در تابستان ها بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد در نوسان است. در اکثر قسمت های شمالی و مرکزی، آب و هوای متغیر نیمه معتدل و مرطوب وجود دارد که بعضا با زمستان های سرد و تابستان های گرم همراه است. تابستانهای نسبتا گرم و زمستانهای معتدل و گاهی سرد همراه با بارش زیاد باران مخصوصا در مناطق شمالی و مرکزی ایتالیا و رطوبت بالا بدلیل همجواری با دریا از خصوصیات بارز اکثر مناطق ایتالیاست. به طور کلی ایتالیا به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای می باشد. مناطق ساحلی دارای زمستان های معتدل و تابستان های عمدتاً خشک هستند.


جمعیت
جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱.۶ درصد مردم آن مسیحی هستند. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و ۲۳امین کشور پرجمعیت دنیا است. . نسبت تراکم جمعیت به کیلومتر مربع 201 نفر می باشد که نشان ده تراکم بیشتری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپای غربی است.
پر چمعیت ترین نقاط ایتالیا مربوط به شهرها و روستاهای حومه درۀ پو-که تقریباً نیمی از جمعیت ایتالیا را در بر میگیرد- است که از غرب کوه های آلپ تا دریای آدریاتیک امتداد می یابد شاخص ترین شهر این منطقه شهر تورین می باشدهرچند توزیع جمعیت بسیار پراکنده است. مابقی جمعیت ایتالیا در شهرهای مهم نظیر رُم، میلان، ناپل و زندگی می کنند. تعداد بسیار محدودی نیز در ارتفاعات ناپل و آپنین، فلات باسیلیکاتا و جزایر ساریدنیا ساکن هستند.

اقتصاد
با پایان جنگ دوم جهانی، اقتصاد ایتالیا به سرعت از اقتصاد کشاورزی محور به یکی از صنعتی ترین اقتصادها در جهان بدل شد و در زمینه های تجارت و صادرات پیشرفت چشمگیری یافت. ایتالیا جزو اعضاء موسس G7و  G8، منطقۀ یورو و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) می باشد.
ایتالیا یک کشور توسعه یافته محسوب میشود و طبق ارزیابی سال 2005، ایتالیا هشتمین کشور از حیث کیفیت زندگی و بیست و پنجمین از نظر شاخص توسعه انسانی ارزیابی شد. در سال 2012، ایتالیا نهمین اقتصاد بزرگ جهان و پنجمین اقتصاد اروپا بر اساس تولید ناخالص اسمی، و دهمین اقتصاد بزرگ جهان و چهارمین در اروپا بر اساس برابری قدرت خرید ارزیابی شد. ایتالیا همواره به عنوان کشوری با بخش اقتصادی تجاری مبتکر و تاثیرگذار شناخته می شود.
هم اکنون به رغم بحران اقتصاد جهانی، نرخ برابری قدرت خرید در ایتالیا کماکان بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا می باشد و نرخ بیکاری 11.4 % کماکان یکی از پایین درصدها در اروپا به حساب می آید.
در ایتالیا کشاورزی نیز بسیار شاخص می باشد. صنایع خودرو سازی ایتالیا در ساخت خودروهای با کیفیت و طراحی خلاقانه، صنایع کوچک، طراحی و مُد نیز از دیگر بخش های برتر در اقتصاد ایتالیا محسوب می شوند.

جاذبه های توریستی ایتالیا
درخشش هنر با آثار غير قابل شمارش این کشور، شاهكارهاي هنرمندان نام آشنا، از صدها سال پیش گردشگران خارجي را به سوي ایتالیا مي خواند آثار به جا مانده از گذشته، ‌آثار هنري و جاذبه های خاص طبيعی در شبه جزيره ايتاليا از اصلی ترین دلایل جذب توريست  به این کشور است.
بر اساس آماری از سازمان یونسکو بیشتر از نیمی از میراث فرهنگی کل جهان در ایتالیا جای دارد. غنای فرهنگی در کشوری که تنها 0.25 % از سطح خشکی دنیا به آن اختصاص دارد در هر حالتی غیر قابل محاسبه می باشد.
 
ونیز
ونیز یکی از شهرهای معروف و زیبای ایتالیا است. این شهر مملو از جاذبه‌های گردشگری است، به سختی می‌توان از میان آن‌ها برترین جاذبه را انتخاب کرد. شاید بهترین کار این است که چند ساعتی در میان خیابان‌های باریک و گذرگاه‌های پر نقش‌و‌نگار ونیز پرسه بزنیم، بین کانال‌ها برانیم و رمز و راز شهر را جزء به جزء پیدا کنیم. فرقی نمی‌کند این گشت و گذار شما را به کجا هدایت کند، چون هر جا که باشید به راحتی می‌توانید راهتان را به سمت میدان سن‌مارک (San Marco) و گرندکانال (Grand Canal) پیدا کنید. اغلب مکان‌های اصلی که احتمالاً می‌خواهید ببینید، در اطراف این دو نقطه واقع‌شده‌اند. در سفر به ونیز و جدا از شش منطقه‌ی مهم شهر، می‌توانید سوار بر یک اتوبوس دریایی، به جزایر اطراف مانندلیدو، مورانو، بورانو و تورچللو نیز سری بزنید.  در این شهر در هر کنج و سر هر پیچ، چیزی خواهید یافت که ارزش ثبت شدن در دوربینتان را دارد.

دیدنی های ونیز
-    قصر سلطنتی سن‌مارک  St. Mark's Basilica
یکی از مشهورترین کلیساهای سراسر جهان، باسیلیکای سن‌مارک است که در اصل یک کلیسای کوچک خصوصی متعلق به «دوج» بوده است. نقاشی‌های موزاییکی طلایی بر بالای دروازه‌ی ورودی تنها چشمه‌ای از هنر عظیم موزاییک‌‌هایی است که در داخل ساختمان به کار رفته است.  قصر سلطنتی سن‌مارک با عتیقه‌جات بیزانسی تزئین شده است، گنجینه‌ای که به‌عنوان بخشی از غنائم جنگی پس از سقوط قسطنطنیه توسط کشتی‌های ونیزی به این مکان منتقل شد. 4240 مترمربع موزاییک طلا که گنبدها و دیوارها را پوشش داده‌اند. اگر سرانجام بتوانید نگاهتان را از این اثر دل‌انگیز برگیرید، گنبدهای موزاییک‌کاری شده، چندین محراب غرق در تزئینات و جواهرات و کف صیقلی و مرمرین بنا شما را مدهوش خواهد کرد.

-    میدان سن‌مارک  St. Mark's Square
باید میدان سن‌مارک را همانند اتاق نشیمنِ ونیز دانست؛ این میدان مکانی است که همه گرد هم می‌آیند، گشت می‌زنند، قهوه می‌نوشند، مشغول صحبت با یکدیگر می‌شوند، دوستان و راهنمای تورهایشان را می‌یابند، یا تنها از آن رد می‌شوند تا به محل کار خود بروند.
سه سمت این میدان با طاق‌هایی تزئین شده است که در زیر آن فروشگاه‌های شیک و کافه‌های شیک‌تری خواهید یافت. گستردگی عظیم بزرگ‌ترین میدان شهر، به کمک هارمونی موقر و زیبای معماری آن از سه جانب، به تعادل رسیده است. برای دیدن این میدان شلوغ و پررفت‌و‌آمد می‌توانید به بالای خود میدان یا بالای برج ساعت بروید.
در انتهای باز میدان، منحنی‌های عجیب و متلوّن، پیچ و تاب‌ها، موزاییک‌ها و شبکه‌ی دانه‌تسبیحی‌های سنگیِ باسیلیکای سن‌مارک را خواهید دید. بر روی آن، مناره‌ی آجری کلیسا بالا رفته است.

-    کانال بزرگ   Canale Grande
هرکسی که در مورد ونیز سخن بگوید، مسلماً کانال بزرگ را در صحبت‌هایش می‌گنجاند. این کانال را بلوار اصلی شهر می‌دانند که میدان سن مارکو، پل ریالتو (Rialto) و نقاط اصلی تلاقی پل و قطار آبی را به هم وصل می‌کند و تنها چهار پل در تمام طول 3.8 کیلومتری این کانال دیده می‌شود.. این کانال معروف به شکل یک S برعکس، در قلب ونیز خزیده است. کاخ‌هایی از تمامی خاندان‌های قدرتمند ونیز، رو به این کانال ساخته شده‌اند. این کاخ‌های عظیم، یا لااقل نمای بیرونی‌شان تا امروز به خوبی حفظ شده است و سفر کوتاهی سوار بر کشتی تفریحی، بهترین راه برای تماشای آن‌هاست.

-    پل ریالتو  Rialto Bridge
این پل که در سال 1588، 150 سال پس از تخریب پل چوبی قدیمی، ساخته شده است، یک قوس سنگی عظیم است که دو خیابان شلوغ و دو مجموعه فروشگاه را پوشش می‌دهد. این پل که زمانی تنها پل موجود روی کانال گراند بوده است، محل سکونت اولیه‌ی ونیزی‌ها را نشان می‌دهد، یعنی ساحل بالا.
کلیسای سن ‌بارتولومئو San Bartolomeo  که نزدیک انتهای پل به سمت سن‌مارکو قرار دارد، کلیسای تجار آلمانی بوده که زمانی در تجارت‌خانه‌ی آلمانی در کنار این کانال زندگی و کار می‌کردند. این کلیسا، شاهکار عظیم پالمای جوان، یعنی تابلوی «شهادت سن بارتولومئو» را در خود جای داده است.
 
-    کا دِ ‌اورو  Ca' d'Oro
این بنا را می‌توان عالی‌ترین و کامل‌ترین نمونه‌ی گوتیک ونیزی به شمار آورد. تصور اینکه نمای بیرونی این بنا روزگاری با رنگ و طلا پوشیده شده بود، بسیار هیجان‌انگیز است. به زحمت می‌توان باور کرد که تزئینات ظریف و دانه‌ تسبیحی‌های ساخته شده توسط بارتولومئو بون  Bartolomeo Bon   از سنگ تراشیده شده‌اند! معماری داخلی نیز در نوع خود تحسین‌برانگیز است و به همین علت است که این کاخ امروزه به یک موزه‌ی هنری بدل گردیده و مجموعه‌ای از آثار هنری و جلوه‌ای از زندگی ونیزی‌های طبقه مرفه را در قرون 15 و 16 به نمایش می‌گذارد.
بارون جورجو فرانکِتی Barone Giorgio Franchetti که مسئول حفظ و نگهداری این بنا بوده است، کلکسیون هنری‌اش را که شامل مجموعه‌ای جالب توجه از آثار تیسین، مانتنیا، ون‌دایک، تولیو لومباردو و برنینی، بوده است را در سال 1922 به دولت تقدیم می‌کند.

-     موزه هنرهای زیبا  Fine Arts Museum
این موزه بر روی کانال بزرگ واقع شده است و مهم‌ترین و جامع‌ترین مجموعه نقاشی‌های ونیزی قرون 15 تا 18 را در خود جای داده است. در این موزه که به اختصار «آکادمیا» نامیده می‌شود بیش‌ترین آثار این کلکسیون از صومعه‌ها و کلیساهای همان حوالی و یا پس از پاک‌سازی کاخ‌های اشرافی جمع‌آوری شده‌اند و اکنون در محل صومعه‌ی قدیمی سانتا ماریا دلا کاریتا Santa Maria della Carità نگهداری می‌شوند. برخی از گالری‌های این مجموعه، از جمله گالری اول که حاوی نقاشی‌های گوتیک ونیزی است، سقف‌های منحنی و طاقگانی تزئین شده از قرن 15 دارند. آثار بر حسب تاریخ چیده شده و بنابراین نه تنها تکامل سبک‌ها را خواهید دید، بلکه می‌توانید آثار هم‌عصر را با یکدیگر مقایسه کنید.

-    کاخ ریتزونیکو   Palazzo Rezzonico
این کاخ شما را با تصویری شفاف از دوره‌های باروک و  روکوکوی قرن 18 روبرو می‌کند. کاخ ریتزونیکو  توسط استاد معماری باروک ونیز، بالتازاره لونگنا  Baldassarre Longhena  طراحی و آغاز شد، تقریباً 100 سال بعد، یعنی در 1750 توسط جورجو ماساری  Giorgio Massari  تکمیل گشت. این بنا نمایی از زندگی ونیز اواخر قرون وسطی را به نمایش می‌گذارد.
مجموعه پوشاک موجود در این کاخ، نشانه‌ای است از اهمیت تولیدات ابریشمی در ونیز اواخر قرون وسطی تا قرن 18؛ یعنی زمانی که این منطقه به رقیب جدیِ لیون فرانسه بدل شد. مقررات شدید فنی و صنعتی در اینجا حکم‌فرما بوده است و حاصل آن نمونه‌هایی از زیباترین منسوجات حریری است که تاکنون ساخته شده است.
دکوراسیون داخلی با کاغذدیواری‌های ابریشمی، جزئیات ظریف ساختمان و روکش فلاندری مبلمان خودنمایی می‌کند. ابریشم در این فضا چنان جدی و بااهمیت بوده که حتی در زمان جنگ با ترک‌ها، خطوط حمله باز می‌شد تا کشتی‌هایی با بار ابریشم به سلامت از آن عبور کنند.
این موزه تأکیدی است بر اهمیت کالاهای لوکس، به ویژه مد و پوشاک، برای اقتصاد ونیز قرن 18؛ دورانی که حریرِ بافته شده از رشته‌های طلا و نقره که در اینجا تولید می‌شد، سراسر اروپا و دنیای جدید را می‌پیمود.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید