ورود

ثبت نامتور کوالالامپور

سفر به این کشور مسلمان میتواند برای ما ایرانیان واقعا هیجان انگیز باشد. مالزی و در راس آن کوالالامپور، دارای ترکیب جمعیتی متشکل از چینی ها، هندی ها و مالایی هاست. بنابراین با سفر به این کشور می توان از سفر به 5 کشور نام برد. سفر به مالزی و بازدید از بناهای عظیم و جاذبه های فراوان در راس، بازدید از منطقه و شهر چینی ها به عنوان مقصدی دیگر، بازدید از دهکده های فرانسوی و ژاپنی و بازدید از شهر و منطقه ی هندی ها از مقاصد گردشگری در این سفر هیجان انگیز است.

 

کوالالامپور

پایتخت رسمی کشور مالزی و بزرگ‌ترین شهر این کشور کوالالامپور است. این شهر مناطق اطراف آن به عنوان منطقه‌ای مستقل در دل ایالت سلانگور قرار دارند. کوالالامپور یکی از سه قلمرو فدرال مالزی به حساب می‌آید که مستقیماً زیر نظر دولت اداره می‌شود. قدمت مالزی به اواسط قرن نوزدهم میلادی می‌رسد که در آن هنگام، حاکم مالای عده‌ای را برای کار در معادن قلع به این منطقه فرستاد. پایتخت اداری و حکومتی مالزی، شهر پوتراجایا است.
کوالالامپور دارای 2 فرودگاه می باشد که برای پرواز های داخلی و بین المللی در نظر گرفته شده اند. برای رفتن به مالزی و کوالالامپور، بهترین و سریع ترین راه، استفاده از مسیر هوایی می باشد.
مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشورمالزی فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور است. این فرودگاه در سال ۱۹۹۳ و با ۲٫۵ میلیارد دلار بودجه ساخته شد. فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور از سال 2000، KLIA جوایز متعددی را در زمینه صنعت هوانوردی از آن خود کرد. این فرودگاه در سال 2006 از سوی موسسه AETRA به عنوان بهترین فرودگاه جهان و در رده فرودگاه‌های دارای مسافر 15 تا 25 میلیون نفری در طی یک سال و رتبه سوم بهترین فرودگاه جهان و بهترین فرودگاه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام شناخته شد.

 

آب و هوای کوالالامپور: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم?

در فصل باران های موسمی، که بین ماه های سپتامبر و آوریل است، آب و هوای بارانی در کوالالامپور بسیار عادی است اما با این حال هوا همچنان گرم باقی می ماند. ماه های اکتبر و نوامبر بارانی ترین ماه های سال هستند زیرا میزان بارش های آنها در حدود 270 میلیمتر است در حالیکه در ژانویه و جون که خشک ترین ماه ها هستند، میزان بارش 180 و 127 میلیمتر می باشد.

در طی باران ها شدید، جاری شدن سیل یکی از معضلات شهر کوالالامپور است مخصوصا در نواحی مرکز شهر و مناطقی که پایین تر از سطح آب دریا قرار دارند. هرچند در بارانی ترین ماه ها نیز هوا گاهی صاف شده و نور آفتاب مشاهده می شود.

 

تور مالزی: برای سفر به مالزی بدانید:

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالا لامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای همسود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.

مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیائی است و دریای جنوبی چین آن‌ها را از هم جدا می‌کند: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد. این کشور دربردارنده شاه نشینهای جوهور، کداه، پاهنگ، نگری سمبیلان، کلانتان، پراک، سلانگور، پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقه فدرال پوتراجایا و کوآلالامپور سرپرستی می‌کنند. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را دربردارد باآنکه هم‌مرز اندونزی است، زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی قرار دارد. مالزی شرقی دربردارنده ایالات صباح و ساراواک و حوزه فدرال لابوآن است. اگرچه از دیدگاه سیاسی این بخش را مالایی‌ها سرپرستی می‌کنند، اما جمعیت جدید مالزیایی با وجود اقلیتهای چینی و هندی یکدست نیست. سیاست‌های مالزی برای بیان ماهیت ادعاشده مشاوره‌ای آن گفته شده‌است و سه حزب اصلی تشکیل دهنده ناسیونال باریسان، هریک وابستگی خود را به یکی از گروه‌های نژادی کاسته‌است. تنها تنش مهم دیده شده در این کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهای نژادی ۱۳می در آستانه مبارزه انتخاباتی و بر سر درگیری‌های نژادی بوده‌است. با این همه، مالزی الگویی از هماهنگی نژادی شمرده می‌شود.

 

تور کوالالامپور

آب و هوای کوالالامپور تحت تاثیر یک سری عوامل محیطی، همواره یکنواخت باقی می ماند. کوه های Titiwangsa واقع در شرق و جزیره ی سوماترا هر دو از شهر کوالالامپور حفاظت می کنند و برای همین است که دمای هوای کوالالامپور در هر ماه فقط چند درجه تغییر می کند. در طول سال هوای کوالالامپور همواره گرم است. روزها دمای هوا به 30°C رسیده و شب ها غالبا بالاتر از 20°C بوده و به ندرت سردتر از آن می شود. بارش باران تنها پدیده ی معمول و قابل انتظار در این ناحیه از مالزی می باشد.

 

جاذبه های توریستی کوالالامپور

- شهر چینی ها
شهر چینی ها یا همان منطقه ی Chinatown در خیابان Petaling قرار گرفته است و پر است از بازارهای سنتی و روباز و رستوران های چینی. این منطقه درست در قلب شهر کوالالامپور قرار گرفته است. شهر چینی ها به معنای واقعی کلمه نشان دهنده فرهنگ و سنت چینی می باشد و می توانید تزیین ها، نوع معماری و گزیده ایی از تاریخ چین را دی این منطقه مشاهده کنید. در صورتیکه قصد خرید از این منطقه را دارید، باید مراقب قیمت ها باشید. چانه زدن، رکن اول خرید در این منطقه می باشد و یک اصلی هست که می گوید در خرید از این منطقه شما قطعا بازنده هستید!


- برج های دو قلوی پتروناس
یکی از بلندترین آسمانخراشهای جهان که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته‌اند برج‌های دوقلوی پتروناس هستند. ارتفاع این برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲ متر است. جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند و تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند و طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را پلی به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است. به دلیل نزدیکی این برجها به مرکز نمایشگاههای مالزی (KLCC) این برجها نیز به اشتباه به برجهای KLCC معرفند به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلویی که شما را به سمت این برجها هدایت می‌کند و عکسی از برجها را نیز داراست به این برجها با همان نام KLCC اشاره مینماید.


- برج مخابراتی KL
برج مخابراتی KL یکی دیگر از جاذبه های شهر کوالالامپور می باشد. این برج مخابراتی که در کنار برج های دوقلوی پتروناس قرار دارد در سال 1994 بنا شده است و 421 متر ارتفاع دارد. یکی از راه هایی که می توانید از این برج دیدن کنید، اتوبوس های هاپ آن هاپ آف می باشد. در بالای این برج مخابراتی می توانید نمای شهر کوالالامپور را ببینید و از ارتفاع 276 متری شهر کوالالامپور را ببینید.


- غارهای باتو
بازدید از غارهای باتو یکی از جاهای واقعا زیبا و هیجان انگیزی که در سفر به کوالالامپور می توانید تجربه کنید. غارهای باتو در حدود 11 کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده اند و شما به راحتی می توانید از طریق مترو و ایستگاه KL Sentral به این معبد بروید. این مجموعه دارای غارهای مختلف و زیبا، مجسمه های بی نظیر و طبیعتی فوق العاده زیبا می باشد. غارهای باتو بزرگترین معبد هندوهای خارج از هندوستان می باشد و از فرهنگ هندوها نشات می گیرد. در این مجموعه مجسمه ی طلایی مورگان نیز گل سر سبد این مجموعه می باشد.


- ساختمان سلطان عبدالصمد
یکی از زیباترین ساختمان های کوالالامپور ساختمان سلطان عبدالصمد است. این ساختمان دقیقا در روبروی میدان مرداکا یا همان میدان استقلال کوالالامپور قرار دارد. برای رفتن به این مکان کافیست در ایستگاه مسجد جامع پیاده شوید و با 5 دقیقه پیاده روی خود را به این میدان و ساختمان زیبا برسانید. در روبروی این ساختمان، کلوپ سلطنتی سلانگور قرار دارد. قدمت ساختمان عبدالصمد به سال 1897 باز می گردد. سبک خاص معماری اسلامی این بنا زبان زد خاص و عام است و یک شاهکار معماری می باشد.


- مسجد جامع کوالالامپور
این مسجد در ایستگاه مترویی به همین نام و در نزدیکی میدان استقلال یا همان مرداکا واقع شده است و توریست ها می توانند از آن دیدن کنند. معماری مساجد در کوالالامپور واقعا زیباست. این مسجد در شب واقعا زیباست و مانند نگینی در دل شب می درخشد. خانم ها باید برای رفتن به داخل مسجد حجاب داشته باشند.


- آکواریوم کوالالامپور KLCC
یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا آکواریوم کوالالامپور است که در طبقه ی پایین مرکز تفریحی کوالالامپور واقع شده است. در این آکواریوم بیش از 150 گونه ی دریایی زندگی می کنند و شما می توانید با گذر از تونل آبی، شاهد شنای کوسه ها و انواع ماهی های کمیاب باشید. در اینجا شما می توانید شاهد غواصی با کوسه ها و غذا دادن به آن ها نیز باشید و یکی از بهترین آکواریوم ها را ببینید. انواع لاک پشت های غول پیکر را نیز در این آکواریوم خواهید دید.


- باغ پرندگان کوالالامپو
این مجموعه در سال 1991 افتتاح شده است و بیش از 3000 پرنده از 200 گونه در آن زندگی می کنند. این باغ پرندگان، بزرگترین مجموعه ی باغ پرندگان سرپوشیده ی دنیا می باشد. باغ پرندگان واقع در مجموعه ی لیک گاردنز می باشد. این باغ پرندگان دو برابر باغ پرندگان سنگاپور می باشد و بسیار زیباتر است. بازدید از باغ پرندگان را نباید در سفر به کوالالامپور و مالزی از دست داد.


- پارک پنج گانه ی Sunway Lagoon
این تم پارک در 15 کیلومتری کوالالامپور واقع شده است و دارای پنج قسمت پارک آبی، پارک وحشت، شهر بازی، پارک بی نهایت و باغ وحش می باشد. تمامی تفریحات در این مجموعه رایگان می باشد و در واقع با تهیه بلیط ورودی شما می توانید از تمامی امکانات استفاده نمایید. یکی از زیباترین دیدنی های این پارک پل معلق است که یکی از طولانی ترین پل های معلق است. در مورد رفتن به این پارک به هیچ عنوان به خودتان تردیدی راه ندهید! مطمئن باشید که ارزشش را دارد و از آن لذت خواهید برد. بگذاریدپارک آبی این مجموعه واقعا بی نظیر می باشد و یک روز تمام برای این تم پارک تفریحی باید وقت گذاشت.


- معبد بهشت و جهنم ( Chin Swee Temple) در گنتینگ
معبد بهشت و جهنم یا همان چین سویی یکی دیگر از زیباترین نقاطی است که در سفر به مالزی و کوالالامپور خواهید دید. این معبد در بلندی های گنتینگ واقع شده است. معبد بهشت و جهنم پر است از زیبایی های طبیعی و معماری و معابد ژاپنی، مورد علاقه ی بسیاری از توریست هاست و نباید رفتن به آن را از دست بدهید. رفتن به این معبد از طریق اتوبوس هایی هستند که در گنتینگ واقع شدند و شما را رایگان به این معبد می رسانند.


- معبد Thean Hou
معبد Thean Hou طبق افسانه های قدیمی به خاطر فرشته ی بهشتی ساخته شده است. این فرشته ی بهشتی همان Thean Hou نام دارد که نگهبان و محافظ مردمی است که زندگی خود را از طریق دریا می گذرانند. این معبد زیبای چینی هر ساله پذیرای تعداد زیادی از توریست ها می باشد.


- بلندی های گنتینگ
یکی از نقاط دیدنی مالزی در قسمت شمالی پایتخت این کشور گنتینگ یا گنتینگ هایلند می باشد. فاصله ی گنتینگ که در بالای کوه با ارتفاع بیش از ۱۸۰۰ متر از سطح دریا واقع شده است تا کوالالامپور ۵۱ کیلومتر است. برای رسیدن به ارتفاعات گنتینگ می توان از تله کابین مجموعه استفاده کرد که حدود ۳٫۳۸ کیلومتر طول دارد و بلند ترین و سریع ترین تله کابین آسیای جنوب شرقی قلمداد شده است.
در این مجموعه پارک بازی در فضای باز و همچنین پارک بازی در فضای بسته وجود دارد. تعداد زیادی فروشگاه و رستوران متنوع در این مجموعه وجود دارد که روزانه میهمان هزاران گردشگر از نقاط مختلف دنیا و بویژه آسیای شرقی هستند. دو کازینو که تنها کازینوهای موجود در مالزی هستند نیز از ویژگی های دیگر این مجموعه هستند. مجموعه گنتینگ با پنج هتل متفاوت از یک مجموعه با بیش از ده هزار اتاق یکی از بزرگترین مجموعه هتل های جهان است. سیرک بزرگ گنتینگ ,نمایشگاه دنیای سنگ ها و نیزامکاناتی بسیار متنوع دیگر در این مجموعه به جذابیت های آن می افزاید.


- میدان استقلال ( مرداکا) و گالری شهر کوالالامپور
این میدان درست در روبروی ساختمان زیبای سلطان عبدالصمد قرار دارد. این میدان بسیار زیبا که در آن مردم مالزی استقلال خویش را به دست آورده اند و یادآور خاطرات بسیار زیادی برای این مردم است. در کنار این میدان نیز کلوپ های سلطنتی و همچنین گالری شهر کوالالامپور واقع شده است. گالری شهر کوالالامپور همان جایی است که نماد مخصوص شهر کوالالامپور ، I LOVE KL، واقع شده است و شما می توانید با بازدید از این مکان، با شهر کوالالامپور و جاذبه های آن آشنا شوید.


- خرید در کوالالامپور
مراکز خرید مختلفی در کوالالامپور وجود دارند که از آنها می توان به مرکز خرید پاویلیون، سوریا و ... اشاره کرد. مرکز خرید برجایا تایمز اسکور به نسبت دو مرکز خرید قبلی، قیمت های بسیار مناسب تری را داراست. کوالالامپور محلی مناسب برای خرید برندهای گرانقیمت و نه البته ارزان قیمت می باشد.


- بازدید از باغ های گل و ارکیده ی کوالالامپور
مجموعه ی لیک گاردنز کوالالامپور یکی از نقاط واقعا دیدنی کولالامپور می باشد. برای رفتن به این نقاط، یک روز کامل نیاز دارید و مطمئن باشید که با طبیعتی منحصر به فرد و محیطی بی نظیر برای عکاسی مواجه خواهید شد. باغ های گل و ارکیده ی کوالالامپور شامل نقاط مختلفی از قبیل باغ ارکیده، پارک دایناسور ها، باغ پرندگان و باغ پروانه ها می باشد. یکی از ایستگاه های اتوبوس های هاپ آن، هاپ آف می باشد و می توانید به راحتی با استفاده از این اتوبوس ها به آنجا بروید.


- باغ وحش نگارا
باغ وحش بزرگ نگارا نیز جز جاهایی هست که نباید دیدن آن را از دست داد. برخی از بازدید کنندگان کوالالامپور در بازدید از مجموعه ی سان وی لاگون با یک مینی باغ وحش مواجه می شوند، شاید ترجیح دهند که دیگر از این مکان بازدید ننمایند، ولی باید افزود که این باغ وحش بزرگ، دنیایی دیگر است و نباید آنرا از دست بدهند.


- شهر پوتراجایا
پوتراجایا شهری بسیار زیباست که در نزدیکی کوالالامپور قرار دارد و با بیست دقیقه قطار شهری یا همان مترو می توان به آن رسید. پوتراجایا پایتخت سیاسی مالزی است. این شهر به معنای واقعی کلمه زیباست و طبق اعلام مقامات محلی، قرار است این شهر یکی از زیباترین شهر های جهان تا سال 2020 شود. بازدید از پل خواجو، مسجد روی آب، و کاخ نخست وزیری از جاذبه های این شهر می باشد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید