ورود

ثبت نام



تور ایرانگردی

نکات جالبی که درباره تور ایرانگردی باید بدانید.

کشور عزیزمان ایران به سرزمین چهار فصل معروف است از این رو در فصول مختلف، هر نقطه از ایران میتواند یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در دنیا محسوب شود. برای دیدن این جاذبه ها استفاده از تور ایرانگردی گزینهای مناسب محسوب میشود.

 

جاذبه‌های ایرانگردی

شاید برای برخی از شما این سوال پیش آید که چرا ایرانگردی میتواند جز گزینههای سفر مردم ایران باشد. این روزها محبوبیت شهرها و کشورهای اروپایی بسیار زیاد شده از این رو افراد بسیاری برای سفر کردن به این کشورها وسوسه میشوند در صورتی که کشور خودمان دارای نقاط زیبای بسیاری است و از جاذبه های دیدنی متعددی برخوردار است. به صورتی که بسیاری از توریستهای خارجی ایران را یکی از زیباترین مناطق در جهان می‌دانند.
به سبب تاریخی بودن ایران، سالانه توریستهای بسیاری به این کشور سفر میکنند. در هر فصلی که باشید میتوانید با سفر به یکی از شهرهای خوش و آب و هوای ایران جلوههای زیبایی از طبیعت را مشاهده نمایید. شهرهای مشهوری ایران مانند شیراز، تبریز، اصفهان، تهران، مشهد و کیش جز اصلیترین مناطق توریست پسند کشور محسوب میشوند. شهر مشهد به سبب وجود حرم امام رضا (ع) زائران بسیاری را سالانه جذب خود میکند از این رو در خاورمیانه یکی از بهترین شهرهای مذهبی محسوب میشود.
شهرهای شیراز و اصفهان به دلیل پیشینه تاریخی که دارند و همچنین بناهایی که در این دو شهر قرار دارد، گردشگرانی که علاقمند به مکانهای تاریخی هستند را جذب خود میکنند. به جز این شهرها ایران پر از شهرها و روستاهایی است که مناظر طبیعی زیبا داشته و عاشقان طبیعت را شیفته خود میکند. مناظر بکر و دست نخوردهای که شاید در کشورهای محدودی بتوان نظیر آنها را مشاهده کرد. با توجه به موارد گفته شده میتوان فهمید ایران از منظرهای مختلفی میتواند توریست پسند به حساب آید. از این رو بهتر است دیدن مناظر و جاذبه های گردشگری کشور خودمان را از دست ندهیم.

جلوگیری از خروج ارز

یکی از دیگر دلایلی که میتوان برای استفاده از تور ایرانگردی نام برد، جلوگیری از خروج ارز از کشور است. سفرهای خارجی ارز زیادی میطلبد در صورتی که خرج سفرهای داخلی با همان واحد پولی کشور میگذرد. از این رو سفرهای داخلی میتوانند کمک خوبی به رشد اقتصادی شهرهای ایران باشند و کمک به‌سزایی به بیشتر شدن درآمد مردم کشور خودمان خواهند کرد.

چرا برای سفرهای داخلی از تور استفاده کنیم؟

درست است که بسیاری مسافرت را به صورت شخصی ترجیح میدهند ولی چرا استفاده از تور برای سفرهای داخلی میتواند مناسب باشد؟ همان طور که میدانید دسترسی برخی از شهرها و روستاها برای مردم عادی میتواند سخت باشد و ممکن است در مسیر گم شده و یا نتوانند خود را به مقصد مورد نظر برسانند. حتی با توجه به اپلیکیشنهای مسیریابی متعددی که این روزها مردم از آن استفاده میکنند، باز هم برخی از نقاط کشور در این اپلیکیشنها ناشناس بوده و برای سفر به آن نقاط باید فردی که مسیر را بلد است با شما همراه شود.
در چنین مواقعی استفاده از تور ایرانگردی بهترین گزینه پیش روی مسافران خواهد بود. در کنار این مورد استفاده از تورها شما را از فراهم کردن بلیط اتوبوس، قطار و یا هواپیما و همچنین فراهم نمودن محل اقامت در سفرهایی که مدت آنها بیش از یک روز است، بی‌نیاز میکند. از این رو تنها لازم است وسایل مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و باقی موارد را به لیدر تور و آژانسی که از آن تور مسافرتی را تهیه کردهاید بسپارید تا با خیال راحت از جاذبه های گردشگری مقصد مورد نظر لذت ببرید و بتوانید با خاطرهای خوب از سفر مورد نظر بازگردید.

چگونه میتوان بهترین تور ایرانگردی را انتخاب کرد؟

این روزها سایتها و یا شبکههای اجتماعی از تورهای گردشگری بسیاری پر شدهاند ولی چطور میتوان به آنها اعتماد کرد؟ بسیاری از آژانسهای مسافرتی معتبر دارای سایتی هستند که در آن خدمات آژانس و ریز به ریز جزئیات هر تور به خوبی بیان شده است. استفاده از اطلاعاتی که در سایت این آژانسها قرار دارد و همچنین مراجعه به دفتر آنها میتواند در اطمینان پیدا کردن به این تورها کمک بسیاری کند.
البته لازم به ذکر است که برخی از آژانسهای مسافرتی این روزها دارای شرکت و یا دفتر برای مراجعه حضوری نبوده و از طریق اینترنت خدمات خود را معرفی میکنند. این گونه آژانسها با اسم و رسمی که از خود به وجود میآورند میتوانند اعتماد مردم را جلب کنند. خوب است بدانید که همیشه گرانترین آژانسها نمیتوانند بهترین انتخاب برای شما باشند، بلکه آژانسهایی هستند که با قیمتی کمتر خدمات بهتری را نسبت به آژانسهای بزرگتر و گرانتر ارائه میدهند. برای اطمینان به آژانسها بهتر است به دوستان و آشنایان خود مراجعه کرده و از آنها در رابطه با تورهای استفاده شده پرس و جو کنید.

 

یک تور ایرانگردی خوب دارای چه ویژگیهایی است؟

•    راهنمای تور
استفاده از راهنمای تور مجرب میتواند تجربه لذت بخشی از سفر را برای شما به ارمغان بیاورد. لیدری که مسیر را به خوبی بشناسد برای مکانهایی که مردم عادی به سختی میتوانند آن‌ها را پیدا کنند، یک ویژگی مهم محسوب میشود.
•    امنیت
این که برگزار کننده تور امنیت مسافران را در درجه بالایی از اهمیت قرار دهد، یک ویژگی خوب برای آن تور به حساب می آید.
•    برنامه ریزی
اگر یک آژانس مسافرتی نتواند برنامهریزی مناسب برای رسیدن به مقصد و همچنین گشت و گذار مسافران داشته باشد،  مسافران را از انجام آن سفر و استفاده از تور مد نظر دلزده خواهد کرد. برنامهریزی در رابطه با تاریخ سفر، مکانهای گردشگری، فعالیتهای تفریحی در حین سفر و همچنین اختصاص دادن تایمی جداگانه به مسافر از مهمترین مواردی است که برگزار کننده تور قبل از شروع باید آنها را مد نظر قرار دهد.

با توجه به موارد گفته شده میتوان دریافت استفاده از تور ایرانگردی برای مردم ایران زمین نیز میتواند خاطره‌انگیز باشد و  استفاده از این تورها تنها به توریستهای خارجی اختصاص نمییابد. تورهای ایرانگردی کمک سفر از تنوع بالایی برخوردار هستند و میتوانند گزینههای متعددی را در اختیار مسافران برای برگزیدن تور مد نظر خود قرار دهند.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید