ورود

ثبت نامتور مصر

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری که در تور مصر از آن‌ها بازدید خواهید کرد.

یکی از پرطرفدارترین تورها ، تور مصر است. مصر با توجه به تمدن دیرینه‌ و بناهای قدیمی و مشهوری که دارد سالانه گردشگران بسیاری به خود جذب می‌کند . زیبایی خاصی که این کشور دارد باعث شده در هیچ کجای دنیا همتا آن را نتوان یافت  . حتما تا به حال نام عجایب هفت‌گانه به گوشتان خورده است. برای آشنایی بیشتر با این عجایب که یکی از دلایل انتخاب مسافران برای سفر این کشور می‌باشند در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

مکان‌های دیدنی کشور مصر

  • اهرام باستانی در تور مصر

یکی از اهرام‌هایی که برای بسیاری از جهانیان شناخته شده است اهرام گیزا در بین جاذبه‌های گرشگری مصر باستان می‌باشد. گردشگران بسیاری از سر تا سر جهان هر ساله برای بازدید از این مکان گردشگری و جاذبه تاریخی به این کشور سفر می‌کنند. اهرام گیزا در سال 1979 در یونسکو به عنوان میراثی جهانی به ثبت رسیده است. اهرام باستانی یکی از نشانه‌های کشور مصر است که شکوه و عزمت خاصی را دارا می‌باشد.

  • اهرام گیزا در مصر باستان

اهرام گیزا همان مجموعه اهرامی است که  در این کشور در دوران مصر باستان شناخته شده است . اهرام گیزا در شمال شهر قاهره قرار دارد که فاصله زمانی این اهرام از قاهره سه الی چهار ساعت می‌باشد . نام دیگر اهرام گیزا، جیزه است. این اهرام تنها بازمانده از عجایب هفت گانه در جهان می‌باشد . اهرام مذکور دارای نام‌های دیگری نیز مانند خفرع ، خوفو و منقرع است که هرم خوفو بزرگ‌تر از تمام این اهرام می‌باشد. اهرام گیزا حدود هشت کیلومتر مربع بوده که تشکیل شده از چند هرم کوچک‌تر است .
در مجموعه گیزا یک کشتی بسیار قدیمی وجود دارد که به دوره 2500 سال قبل از دوره مسیح باز می‌گردد . اهرام گیزا که در زیر سه ستاره معروف به فلکی شکارچی می‌باشد قرار گرفته است به همین دلیل است که دانشمندان معتقدند در ساخت اهرام گیزا عجایب علمی و تاریخی با یکدیگر ترکیب شده‌اند. این موضوع برای دانشمندان بسیار عجیب بوده و ذهن آن‌ها را به خود مشغول کرده است .

  • مجسمه اسفینکس | یکی از اماکن دیدنی مصر

از دیگر جاذبه‌های گردشگری مصر باستان مجسمه اسفینکس است که نام عربی این مجسمه ابوالهول می‌باشد. به همین دلیل به این مجسمه ، مجسمه ابوالهول هم می‌گویند. مجسمه مذکور در اهرام گیزا قرار گرفته است . این مجسمه چنان عظمتی دارد و آن قدر بزرگ است که جزو یکی از بزرگترین مجسمه‌های دنیا به حسا می‌آید. در تاریخ مصر باستان به این مجسمه غول افسانه‌ایی می‌گویند و همچنین در آن زمان به اسطوره ادیب نیز مشهور بوده است .
جالب است بدانید که این مجسمه بزرگ ترکیبی است از انسان و شیر، که نیم تنه بالای بدن آن از انسان تشکیل شده است و نیم تنه پایین طرح شیر دارد . ناگفته نماند این مجسمه غول پیکر دارای بال هم می‌باشد. مجسمه اسفینکس دارای ارتفاع 20 متر و طول هفتاد متر می‌باشد. با توجه به اینکه مجسمه مذکور بسیار بزرگ می‌باشد اما به حالتی کاملا یکپارچه تراشیده شده است .

  • صحراهای بسیار دیدنی مصر

از دیگر اماکن گردشگری که در تور مصر بازدید از آن‌ها را نباید فراموش کرد صحراهای این کشور است. این صحراها از دیگر دلایل سفر گردشگران به مصر می‌باشند. بسیاری از افراد در اولین سفر به مصر دوست دارند شتر سواری کنند یا خیلی از افراد به دلیل هوای پاک آن از این صحراها بازدید می‌کنند . از صحراهایی بسیار معروف مصر می‌توان به ماسه بزرگ، صحرا سینا، کویر آبی و صحرا شرقی  اشاره کرد که در این صحراها مردمانی صحران نشین ساکن هستند و زندگی خود را سر می‌کنند.

  • دریای سرخ

از دیگر جاذبه‌های  گردشگری در کشور مصر دریای سرخ است که این دریا را می‌توان به بهشتی در کشور مصر تشبیه کرد که بسیاری از گردشگران فقط به خاطر این دریا به این کشور  می‌آیند . دریای سرخ در کنار بیابان‌های کشور مصر قرار گرفته است به همین دلیل جذابیت بالایی دارد. این دریا یکی از بهترین مکان‌های شیرجه زنی در دنیا شناخته شده است و دارای مرجان‌هایی به رنگ سبز و آبی شفاف است. قدمت مرجان‌هایی که در دریای سرخ قرار دارند به 5 تا 7 هزار سال نیز باز می‌گردد .

  • موزه‌های مصر باستان

برای آشنایی بیشتر با فرهنگ، تاریخ، سنت‌ها و... هر کشور یکی از مکان‌هایی که بازدید از آن ضروری می‌باشد موزه است. یکی از موزه‌های زیبای کشور باستانی مصر موزه این کشور است که شهرت بسیار دارد. از این رو به هنگام سفر به این کشور با تور مصر بازدید از این موزه را در دستور کار خود قرار دهید. موزه مذکور دارای 160 هزار اثر باستانی از کشور مصر است. در حوزه علوم مصر باستان این موزه بسیار ارزشمند بوده و حتی به جرات می‌توان گفت در دنیا هیچ همتایی ندارد. این موزه در شهر قاهره در سال 1909 تاسیس شده است که در آن 27 نفر از اعضا خاندان سلطنتی مصر باستان به صورت مومیایی قرار دارند و تمامی اشیایی موجو در این موزه قدمتشان به هفت هزار سال تا امپراطوری روم باز می‌گردد.

 

مراکز خرید در مصر

یکی دیگر از امکان دیدنی کشور مصر بازارهای این کشور است .بسیاری از ایرانیان علاقه شدیدی به خرید کردن دارند و در واقع دوست دارند برای آشنایان خود هدیه‌ایی به عنوان سوغاتی به همراه ببرند. بازار مصر دارای مجسمه‌ها، ادویه  ، سوغات مختص این شهر و ... می‌باشد و برای خرید بسیار مناسب است .
همانگونه که ملاحضه کردید با توجه به برنامه‌های گردشگری که در تور مصر قرار دارد می‌توان گفت یکی از جذاب‌ترین سفرهایی که می‌توان تجربه کرد سفر به مصر باستان است. بازدید از مکان‌های دیدنی کشور مصر فقط مناسب تاریخ دوستان نیست بلکه برای تمامی اقشار جامعه نیز مناسب می‎باشد. این کشور آب‌وهوایی خشک و بیابانی دارد از این رو بهترین زمان برای رزرو تور مصر از ماه مارس تا ماه آوریل است که آب‌وهوا کمی ملایم‌تر بوده و هوای گرم بیابانی شما را کمتر آزار خواهد داد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید