ورود

ثبت ناماقامت و مهاجرت اروپا

برای آشنایی با قاره اروپا و بررسی شرایط اقامت و مهاجرت اروپا باید بدانید که قاره اروپا، قاره ای زیبا با تمدن هایی متنوع است. مساحت این قاره حدود 10 میلیون کیلومترمربع است و با بیش از 730 میلیون نفر جمعیت حدود 11% از جمعیت جهان را شامل میشود.

قاره اروپا دارای 52 کشور مستقل و وابسته است که هر کدام از کشورها شرایط و موقعیت های بسیار خوب و منحصر به فردی را دارا هستند. 32 کشور از این تعداد دارای یک اتحاد بدون مرز هستند که تحت عنوان پیمان شنگن شناخته میشوند که این موضوع باعث ایجاد امتیاز فوق العاده بالایی برای اتحادیه اروپا شده است. طبق این پیمان افراد غیر اروپایی در صورت ورود به یکی از کشورهای حوزه شنگن می توانند در سایر کشورهای این حوزه بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشند.

کشورهای قاره اروپا امروزه مقصد بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان بویژه ایران است. جمعیت بسیاری از متقاضیان اقامت در کشورهای اروپایی جوانان تحصیل کرده و یا در حال تحصیل هستند که برای استفاده از امکانات موجود علمی و تخصصی وارد اروپا می شوند.

جهت انتخاب بهترین گزینه جهت مهاجرت به اروپا، بهتر است ابتدا با کشورهایی که در قاره اروپا واقع شده اند آشنایی داشته باشید و با بررسی قوانین و امکانات مهاجرت به آن ها اقدام به مهاجرت کنید.

کشورهای اروپایی قوانین تقریبا یکسانی برای مهاجرین خارجی در نظر گرفته اند. بهتر است روند اخذ اقامت و مهاجرت اروپا را از طریق وکلای معتبر و قانونی که به تمام ریز و جزییات قوانین آشنا هستند، سپرد.

بیشتر مهاجران کشورهای اروپایی در ابتدا تلاش بسیاری جهت به دست آوردن امکانات اولیه زندگی در کشور دوم خود انجام می دهند و بعد از آن به راحتی با قوانین و اصول کاری و زندگی در کشور جدید کنار آمده و به آن عادت می کنند.

ویزای شینگن و راهنمای اخذ ویزای شینگن

در صورت پذیرش تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیل از دانشگاه های اروپایی و یا اقامت کاری در این کشورها، هزینه های زندگی و مواردی مثل مالیات ها و ... پیش بینی شده و این هزینه ها قابل پرداخت بوده و نگرانی زیادی برای مهاجرین ایجاد نخواهد کرد. اما چنانچه به روش های دیگر به مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای اروپایی اقدام شود، تمکن مالی و امکانات بیشتری نیاز است که بایستی پیش از مهاجرت در نظر گرفته شود.

اقامت در تمام کشورهای اروپایی نیازمند داشتن مهارت و تخصص است و دانش زبان نیز یکی دیگر از گزینه های ضروری مهاجرت به اروپا به شمار می آید. تسلط به زبان انگلیسی یک مزیت محسوب می گردد اما در کنار آن زبان ملی کشور مقصد نیز بایستی فراگرفته شود و در برخی موارد ارائه ی مدرک زبان ملی کشور مقصد ضروری است.
هزینه ها و استانداردهای زندگی در هرکشور اروپایی متفاوت است و با توجه به میزان توسعه یافتگی و تخصص، درجه بندی می گردد و می تواند در انتخاب داوطلبان مهاجرت مد نظر قرار گیرد.

کشورهایی مانند ایتالیا، انگلیس، سوئیس، آلمان، کشورهای اسکاندیناوی، فرانسه و اتریش گزینه های اولیه برای مهاجرت هستند و سایر کشورها در الویت و رده بندی دوم قرار دارند که با توجه به شرایط مهاجرین، نوع مهاجرت نظیر اقامت کاری، اقامت دائم، اقامت تحصیلی و ... تعیین می گردند.

در انتخاب صحیح و مناسب کشور مقصد جهت مهاجرت بهتر است پیش از هر گونه اقدامی، با وکلا و مشاورین مهاجرت که به صورت قانونی در این زمینه ها فعالیت دارند و دارای اعتبار و پیشینه ی مطلوبی نیز هستند، مشاوره و مذاکره گردد تا گزینه ی انتخابی بهتری پیش روی داوطلبان قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ اقامت و مهاجرت