بافت لباس برای فیل های نجات یافته در هند

گروهی از مردم هند ساکن در ماتهورا، به منظور محافظت از فیل ها، انجمنی ‏را تشکیل داده اند. در این مرکز در حال حاضر 20 فیل که از دست سواستفاده گران نجات ‏یافته اند زندگی می کنند. اما با کاهش دما در شمال هند ، برای حفاظت از این حیوانات آسیب دیده ، امکاناتی بیش از یک سرپناه ‏برای آنها در نظر گرفته شده است

روستاییان و محلی های منطقه ی ماتهورا برای این فیل ها لباس های گرم و رنگارنگ می بافند تا از آنها در برابر سرمایی که پیش روست ‏محافظت کنند.

موسس این انجمن حمایتی می گوید " این فیل های نجات یافته بسیار ضعیف و آسیب پذیر هستند چرا که تحت شرایط سختی زندگی می کردند و معمولا دچار ‏بیماری هایی از جمله ذات الریه هستند. حفاظت از این فیل ها در برابر سرمای سختی که پیش روست بسیار مهم ‏است. سرمای شدید باعث شدت گرفتن این آسیب ها می شود و ممکن است صدمات بیشتری به ‏آنها وارد شود."‏ ‏

این لباس ها کاملا دست بافت هستند و ‏علاوه بر اینکه از آنها در برابر سرما محافظت می کند بلکه جلوه و زیبایی نیز دارد. این مساله نشان می دهد مردمان این منطقه ‏به این حیوانات علاقه خاصی دارند و بسیار به آنها احترام می گذارند و تمام تلاش خود را می کنند تا به آنها هیچ آسیبی نرسد. ‏ ‏‏‏‏ ایده بافت لباس های گرم و رنگارنگ برای این حیوانات ایده ای بکر و جالب توجه است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره کمک سفر | سایت مرجع گردشگری و تور

کمک سفر وب سایت مرجع خدمات گردشگری، صنعت توریسم، تورهای لحظه آخری، معرفی تورهای داخلی و خارجی، معرفی هتل های داخلی و خارجی، معرفی آژانس های مسافرتی و جاذبه های توریستی و اخبار گردشگری و همچنین اطلاع رسانی در خصوص خدمات اخذ ویزا و وقت مصاحبه سفارت ها است.

سایت کمک سفر تنها در جهت ارائه محتوا و اطلاع رسانی در زمینه صنعت گردشگری فعالیت می نماید.

بیشتر بخوانید.


تلفن جهت تبلیغات: 66908752-66908753
موبایل و تلگرام تبلیغات: 09365763452