ورود

ثبت ناموقت سفارت فنلاند

راهنمای تعیین وقت سفارت و ویزای فنلاند

وقت سفارت فنلاند و وقت ویزای سفارت فنلاند و ویزای فنلاند. چگونه وقت سفارت فنلاند بگیریم؟ کمک سفر راهنمای تعیین وقت سفارت فنلاند و تورهای لحظه آخری.

در این مقاله راهنمای تعیین وقت سفارت فنلاند و ویزای شینگن فنلاند را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوری و در شمال اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور هلینسکی استبیشتر اتباع ایرانی مقیم فنلاند را افراد متخصص و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل می‌دهند. اولین گام جهت اخذ ویزای فنلاند گرفتن وقت سفارت است.

فنلاند در محدوده شینگن قرار دارد بنابراین جهت دریافت ویزای شینگن از فنلاند باید وقت سفارت فنلاند بگیرید. جهت دریافت وقت سفارت فنلاند شما باید راههای دریافت وقت سفارت را بدانید. در حال حاضر برخی از آژانس های مسافرتی و شرکتهای کارگزار اقدام به دریافت وقت سفارت فنلاند میکنند. چنانچه از قوانین و مراحل دریافت وقت سفارت آگاهی ندارید بهتر است انجام آن را به افراد متخصص بسپارید.

 آموزش گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای کشورها در کمک سفر

انواع ویزای فنلاند

نوع ویزای درخواستی شما با توجه به هدف شما معین میگردد.

 1. ویزای نوع A: در این نوع ویزا که ویزای ترانزیت نیز نامیده میشود مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود و فقط می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های شینگن پروازش را عوض کند و سوار هواپیمای دیگری شود.
 2. ویزای نوع B: این نوع ویزا همان ویزای عبور است که مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از آن کشور به عنوان واسطه‌ای برای عبور استفاده کند تا خودش را به صورت زمینی به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند. با دریافت این نوع ویزا می‌توانید حداکثر ۵ روز در کشور فنلاند بمانید.
 3. ویزای نوع C: این نوع از ویزا همان ویزای توریستی است که با این ویزا می‌توانید به قصد گردش وارد کشور فنلاند شوید. این نوع ویزا خودشامل 3 دسته میباشد. ویزای یکبار ورود، که میتوانید تنها یک بار وارد یکی از کشورهای شینگن شوید. یعنی به محض ترک کردن کشور فنلاند، ویزای شما باطل می‌شود حتی اگر مهلت آن پایان نیافته باشد. ویزای دوبار ورود، که شما می‌توانید دو بار در مهلت داده شده وارد یکی از کشورهای عضو شینگن شوید. و آخرین دسته ویزای چند بار ورود است که در این نوع ویزا شما می‌توانید هر چند بار که خواستید وارد این کشورها شوید البته محدودیت زمانی هم دارید. در این نوع ویزا می‌توانید هر شش ماه ۹۰ روز از ویزا استفاده کنید و به محض ورودتان به یکی از کشورهای شینگن این ۹۰ روز آغاز میگردد.
 4. ویزای نوعD : این نوع ویزا، ویزای بلند مدت فنلاند است که معمولا صاحبان مشاغل است که در سال چندین بار سفر می‌کنند، از آن استفاده میکنند.

 

مدارم مورد نیاز جهت دریافت ویزای فنلاند

 1. اصل پاسپورت با امضاء، به همراه پاسپورت‌های قبلی (مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود)
 2. اصل و ترجمه شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
 3. 6 قطعه عکس ۶×۴ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید
 4. اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی با مهر و امضاء بانک
 • حساب‌های جاری: کارکرد شش ماه اخیر: در صورت نداشتن گردش حساب، گواهی موجودی حساب نیز قابل ارائه است.
 • سپرده‌­های بانکی: ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر بین­‌الملل (باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ريال باشد.)
 1. اصل و ترجمه مدارک شغلی
 • پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
 • وکلا: پروانه وکالت
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه
 • بازنشسته‌ها: ارائه حکم بازنشستگی به همراه آخرین فیش حقوقی
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت
 • در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تأسیس
 • دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار. برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر به کشور فنلاند را دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.
 1. اصل و ترجمه سند مالکیت با تائیدیه دادگستری
 2. برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی پدر، همچنین خانم‌های متأهل که تنها سفر می‌کنند، رضایتنامه محضری الزامی است.
 3. ترجمه مدارک شغلی همسر برای خانمهای خانه دار

ترجمه مدارک سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای شینگن اوکراین

بیمه مسافرتی

با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم‌های ظالمانه و هم چنین افزایش نرخ ارز، نیاز به یک بیمه نامه " مطمئن " که توسط شرکت بیمه" حرفه ای" در صنعت گردشگری که دارای دانش و بینش کافی از نیازهای مسافران قبل و در طول مدت سفر است، بیش از پیش احساس می‌شود.
بر این اساس شرکت بیمه سامان به عنوان شرکت بیمه پیشرو در صنعت گردشگری با شناخت کافی و کامل از سوابق بیش از 6 میلیون نفر مسافر ایرانی در مقاصد مختلف و هم چنین اتصال به بیش از 50 هزار مرکز درمانی اقدام به ارائه " مطمئن ترین" و " جامع ترین" محصول بیمه‌های مسافرتی بر اساس قصد سفر مسافران نموده است.
بیمه سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی برای سفر به کشورهای مختلف خصوصا فنلاند است. در هنگام تهیه بیمه مسافرتی حتما دقت کنید که تا حد امکان بیمه را از سایت های اینترنتی و به صورت آنلاین تهیه نکنید. چرا که بیمه پس از صدور حتما باید به مهر بیمه سامان ممور شده تا برای سفارت مورد تایید باشد.

بیمه مسافرتی سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی

هزینه‌های ویزای فنلاند

 • بزرگسالان:‌ ۶۰ یورو
 • کودکان ۶ الی ۱۲ ساله: ۳۵ یورو
 • کودکان زیر ۶ سال: رایگان
 • ویزای اقامت بزرگسالان: ۴۷۰ یورو
 • ویزای اقامت برای شاغلین: ۵۲۰ یورو
 • ویزای اقامت برای محققین: ۵۲۰ یورو
 • اقامت برای دانشجویان: ۳۶۰ یورو
 • اقامت برای افراد زیر ۱۸ سال: ۲۵۰ یورو

 

نشانی سفارت فنلاند در تهران

فنلاند از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت دارد و می‌توانید برای کارهایتان وقت سفارت فنلاند بگیرید. این کشور در تهران سفارت دارد و سفارت فنلاند به اتباع غیر فنلاندی خدماتی ارائه می‌دهد. سفارت کشور فنلاند در تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان، شماره ۲ واقع شده است.

روز و ساعت کاری سفارت فنلاند از روز یکشنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر است و خدمات مربوط به ویزا و و اجازه اقامت تنها در این بازه زمانی انجام میگردد. امور مربوط به گذرنامه برای اتباع فنلاندی یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر انجام می‌شود.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ وقت سفارت ها