ورود

ثبت ناموقت سفارت فرانسه

راهنمای تعیین وقت سفارت و ویزای فرانسه

وقت سفارت فرانسه و وقت ویزای سفارت فرانسه و ویزای فرانسه. چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم؟ کمک سفر راهنمای تعیین وقت سفارت فرانسه و تورهای لحظه آخری.

در این مقاله راهنمای تعیین وقت سفارت فرانسه و ویزای شینگن فرانسه را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید

سفر کردن به تعدادی از کشورها مستلزم داشتن ویزای آن کشورها می باشد. برای ورود به فرانسه نیز مسافران ملزم به دریافت ویزای این کشور میباشند. کشور فرانسه یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن می باشد بنابراین جهت ورود به این کشور نیازمند ویزای شینگن فرانسه می باشید. اولین مرحله برای دریافت ویزای شینگن فرانسه تعیین وقت سفارت فرانسه میباشد. وقت سفارت فرانسه چیست؟ وقت سفارت فرانسه در واقع نوبتی است که سفارت فرانسه برای متقاضیان ویزا تعیین میکند. در یک روز مشخص متقاضی به همراه مدارک خواسته شده توسط سفارت و فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه به کنسولگری فرانسه مراجعه و مدارک خود را ارائه میدهد.

مراحل اخذ وقت سفارت فرانسه

برای دریافت ویزای شینگن فرانسه اولین گام تکمیل کردن فرم وقت سفارت فرانسه میباشد. بسیار مهم است که فرم مربوطه را با دقت مطالعه کرده و در هنگام پر کردن فیلدهای خواسته شده نهایت دقت را داشته باشید. ممکن است با داشتن کوچکترین خطایی در ثبت اطلاعات، افسر سفارت فرانسه صلاحیت شما را تایید نکند و در نتیجه از ویزای شینگن فرانسه محروم شوید.

مرحله ی دوم تهیه ی چک لیست مدارک سفارت فرانسه می باشد که با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت میباشد. لازم است متقاضی تمام مدارک را به صورت کاغذی آماده کند و در هنگام مراجعه به سفارت در روز تعیین شده جهت مصاحبه، مدارک را ارائه دهد.

 

تعیین وقت فوری سفارت فرانسه

پروسه ی تعیین وقت سفارت فرانسه مستلزم ارسال ایمیل و بررسی صلاحیت و ارسال تاریخ مصاحبه به متقاضیان می باشد که روال انجام این فرایند اغلب در بازه ی زمانی  3 الی 4 ماه بطول می انجامد. از اینرو متقاضیان دریافت وقت فوری سفارت فرانسه می توانند با ارسال کردن مدارک مورد نیاز روال درخواست وقت فوری فرانسه خود را به کارشناسان خبره در این زمینه محول نمایند و اطمینان خاطر داشته باشند که متخصصین در حداقل زمان ممکن در صدد تعیین وقت فوری سفارت فرانسه  آنها برخواهند آمد.

آموزش گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای کشورها در کمک سفر

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه

جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه، مدارک زیر را آماده داشته باشید و پس از تطابق با چک لیست مدارک ویزای شینگن فرانسه و اطمینان از اینکه تمام مدارک ترجمه شده باشند، در تاریخ مقرر شده از سوی سفارت به سفارت فرانسه مراجعه نمایید. لازم به ذکراست که اصل تمام مدارک باید همراه با کپی آن‌ها ارائه شود. سفارت فرانسه پس از بررسی مدارم متقاضی، اصل مدارک را (به جز آنهایی که مستقیم خطاب به سفارت است) باز خواهد گرداند.

 

چک لیست مدارک دریافت ویزای شینگن فرانسه

 • فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه: فرم درخواست روادید کوتاه مدت برای فرانسه که باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی تکمیل شود.
 • دو قطعه عکس رنگی 4×3: دو قطعه عکس رنگی با مشخصات زیر

مشخصات عکس:

– به تازگی گرفته شده باشد (زمان آن بیشتر از ۶ ماه نباشد)

– رنگی باشد.

– پس زمینه عکس سفید باشد.

– عکس باید شفاف بوده و صورت در مرکز آن قرار داشته باشد

– عکس در کاغذ معمولی عکاسی چاپ شده باشد.

– گردی کامل صورت، بدون لبخند (بدون عینک آفتابی، هر گونه کلاه، مگر اینکه متقاضی چنین اقلامی را بخاطر اعتقاد مذهبی یا پیشینه ی قومی خود بپوشد)

 • اصل گذرنامه متقاضی به همراه کپی: اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبار روادید درخواستی بوده و حداقل دارای 2 صفحه مهر نخورده و خالی باشد.
 • کپی روادید شینگن قبلی: فتوکپی کلیه روادیدهای شینگن که تاکنون دریافت کرده اید (بر روی گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی) و فتوکپی همه مهرهای ورود و خروج
 • شناسنامه: اصل شناسنامه فرد متقاضی به همراه کپی تمام صفحه ها
 • اسناد وضع اجتماعی حرفهای و تمکن مالی

الف) کارمندان: قرارداد کار، صورتحساب بانکی شش ماه گذشته، رضایتنامه کارفرما مبنی بر خروج متقاضی، مفاصا حساب مالیاتی

ب) برای تجار و بنگاه داران: آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و اظهارنامه ثبت در ثبت شرکتها، کارت بازرگانی یا پروانه کسب، پرینت گردش حساب بانکی 6 ماهه، مفاصا حساب مالیاتی

ج) مشاغل آزاد: کپی جواز کسب، صورتحساب گردش حساب بانکی 6 ماه گذشته

د)  بازنشستگان: فیش حقوق بازنشستگی

ه) برای کودکان و دانشجویان: گواهی تقبل هزینه توسط یکی از والدین، اسناد هویتی، تمکن مالی و وضع حرفهای شخصی که هزینههای سفر را تأمین میکند، اجازه خروج رسمی پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام برای سال آینده، گواهی برخورداری از محل سکونت در فرانسه

 • پرداخت 120 یورو در روز ارائه مدارک
 • واچر هتل (در صورت نداشتن رزرو هتل، مسافر باید مدارک توان مالی تأمین هزینه ها به اندازه دهد)
 • بلیط رفت و برگشت
 • بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ مبنی بر پوشش هزینههای احتمالی بازگشت به کشور مبدأ به دلیل پزشکی، درمان پزشکی اورژانس و یا هزینههای بستری اورژانس در سرتاسر فضای شنگن تا سقف تضمین شده یورو برای تمام مدت اقامت گواهی کند. (دارنده روادید کثیرالسفر موظف به ارائه بیمه نامه معتبر برای ۳۰،۰۰۰حداقل مدت اولین سفر بوده، تهیه بیمه نامه برای سفرهای بعدی بر عهده خود اوست)
 • نامه ای که در آن کاملا هدف از سفر به فرانسه ذکر شده است.

 ترجمه مدارک سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای شینگن اوکراین

نکته ها:

 • در برخی موارد مانند ویزای شینگن توریستی، ویزای تجاری، ویزای فرهنگی و مقامهای رسمی از متقاضی درخواست میشود تا برگه دعوتنامه را نیز به همراه سایر مدارک ارائه کند.
 • جمع آوری پرونده های تقاضای ویزای فرانسه، ۲۰۱۷ جولای سال ۱۸ (مطابق اطلاعیه جدید سفارت فرانسه، از تاریخ اطلاعات بیومتریک و تعیین وقت از طریق کارگزار سفارت انجام میشود. این پیشخوان ویزا مورد تائید سفارت فرانسه بوده و توسط شخص سفیر افتتاح شده است.
 • هزینه و زمان اخذ ویزای توریستی فرانسه بررسی اولیه مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته طول خواهد کشید. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک، چند هفتهای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، وضعیت درخواست متقاضی مشخص میشود.

بیمه مسافرتی

با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم‌های ظالمانه و هم چنین افزایش نرخ ارز، نیاز به یک بیمه نامه " مطمئن " که توسط شرکت بیمه" حرفه ای" در صنعت گردشگری که دارای دانش و بینش کافی از نیازهای مسافران قبل و در طول مدت سفر است، بیش از پیش احساس می‌شود.
بر این اساس شرکت بیمه سامان به عنوان شرکت بیمه پیشرو در صنعت گردشگری با شناخت کافی و کامل از سوابق بیش از 6 میلیون نفر مسافر ایرانی در مقاصد مختلف و هم چنین اتصال به بیش از 50 هزار مرکز درمانی اقدام به ارائه " مطمئن ترین" و " جامع ترین" محصول بیمه‌های مسافرتی بر اساس قصد سفر مسافران نموده است.
بیمه سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی برای سفر به کشورهای مختلف خصوصا فرانسه است. در هنگام تهیه بیمه مسافرتی حتما دقت کنید که تا حد امکان بیمه را از سایت های اینترنتی و به صورت آنلاین تهیه نکنید. چرا که بیمه پس از صدور حتما باید به مهر بیمه سامان ممور شده تا برای سفارت مورد تایید باشد.

بیمه مسافرتی سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی

هزینه صدور ویزا بر اساس گروههای سنی متغیر است:

 • کودکان صفر تا 6 سال: رایگان
 • کودکان 6 تا 12 سال: 35 یورو
 • افراد بالای 12 سال (ویزای کوتاه مدت): 60 یورو
 • افراد بالای 12 سال (ویزای بلند مدت): 99 یورو
 • ویزای بلند مدت دانشجویی: در چارچوب برنامه Campus France کامپوس فرانس: 50 یورو
 • لازم به ذکر است به ازای هر نفر برای بررسی مدارک نیز ۲۵ یورو دریافت میشود. این هزینه، جدا از هزینه قانونی صدور ویزا دریافت می‌شود.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ وقت سفارت ها