ورود

ثبت نامتحصیل در کانادا

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا | نوری در کشور سرما

تحصیل در کانادا به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در کانادا با کمک سفر.

هر ساله بیش از 200 هزار دانشجو، با هدف تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند. اگر قصد تحصیل در کشوری قدرتمند با کیفت عالی را دارید کانادا می‌تواند یک انتخاب بسیار خوب برای شما باشد. سطح بالای کیفیت آموزشی، ارزشمند بودن مدرک تحصیلی و معقول بودن هزینه‌ها از مهم‌ترین دلایل ایجاد انگیزه برای ادامه تحصیل در کانادا به خصوص در مورد دانشجویان ایرانی است.
کانادا جزو G8 یا همان گروه هشت است. یعنی جزو هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان که 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند. از این بین تمامی اعضای این گروه، کانادا بیشترین بودجه را صرف آموزش می‌کند. تمامی این موارد گويای این مسئله است که کانادا برای یادگیری و آموزش اهمیت بسیاری قائل بوده و سیستم آموزشی کانادا از استاندارد بالایی برخوردار می‌باشد. اگر در جستجو آرزوهای خود هستید، این کشور می‌تواند همان خواسته شما باشد. وجود دانشگاه‌های بزرگ و عالی، محلی برای کسب کار و وجود هم‌وطنان ایرانی بی شماری که در این کشور وجود دارند، می‌تواند دلگرمی مناسبی برای شما در کشور برف و یخ باشد.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا و همچنین هزینه زندگی در آن با وجود دانشگاه‌های برتر و استاندارد بالای زندگی نسبت به کشورهایی مانند، انگلیس و آمریکا بسیار پایین‌تر است. یکی از مهم‌ترین دلایل علاقه‌مندی دانشجویان بین‌المللی برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا همین مورد می‌باشد. برای کمک به هزینه‌های تحصیلی، بورس‌های زیادی وجود دارد و بیشتر این بورس‌ها برای مقاطع فوق‌لیسانس و بالاتر می‌باشد. البته برای مقطع لیسانس نیز تعدادی از این بورس‌ها وجود دارد که می‌تواند هزینه تحصیل در کانادا را کاهش دهد.

شهريه دانشجویان در کانادا

میانگین شهریه برای هر سال بستگی به مقطع تحصیلی، متغیر است.
_کارشناسی 55000 تا 29000 دلار
_کارشناسی ارشد 13000 تا 20000 دلار
_دکترا 10000 تا 20000 دلار

اختلاف قیمت مذکور به دلیل رشته تحصیلی است. کسانی که در رشته هنر تحصیل می‌کنند، هزینه‌ای پایین دارند ولی رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی بسیار گران است.
تحصیل در کانادا برای کودکان و نوجوانان در مدارس دولتی و خصوصی نیز امکان‌پذیر است. مدارس خصوصی بین‌المللی معمولاً بیشتر مورد توجه مهاجرین قرار می‌گیرد. با اين حال در صورتی که دانش‌آموزان ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشند، می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی به تحصیل بپردازند.
دانش‌آموزانی که زیر سن قانونی هستند، الزامات خاصی برای تحصیل در کانادا نیاز دارند. در بعضی از شهرهای کانادا 19 سالگي و در بعضی دیگر 18 سالگي سن قانونی می‌باشد. برای اینکه دانش‌آموزان بتوانند به تحصیل در کانادا بپردازند، والدین یا سرپرستان قانونی باید ثابت کنند که فرزند آن‌ها مراقبت و پشتیبانی لازم را در طول اقامت خود در کانادا دارد تا بتوانند ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند. این افراد باید با والدین و یا با سرپرست قانونی خود به کانادا رفته و یا در صورت دوم باید سرپرستی در کانادا داشته باشند.
سرپرست، شخصی بزرگ‌سال است که باید شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد و مسئولیت دانش‌آموز را بر عهد گیرد.

تحصیل در کانادا و کار دانشجویی

از آنجا که کشور کانادا ارزش زمان و اهمیت داشتن تحصیلات را درک می‌کند، دانشجویانی که به تحصیل در کانادا مشغول می‌باشند، می‌توانند در کنار تحصیل به کار نیز بپردازند. البته اجازه کار مذکور، به صورت کار پاره وقت بوده اما می‌تواند بخشی از هزینه‌های دانشجویان را پوشش دهد. دانشجویان در طول ترم می‌توانند تا حدود 20 ساعت در هفته به کار بپردازند. این کار می‌تواند در محوطه دانشگاه و یا خارج از آن باشد، همچنین در طول تعطیلات، کار به صورت تمام‌وقت امکان‌پذیر می‌باشد.

تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی

کانادا از دانشجویانی بین‌المللی استقبال می‌کند. سازمان امور جهانی در کانادا، بورس‌های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی که ویزای دانشجویی کانادا دارند، در نظر گرفته است. از جمله این بورس‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
•    کمک هزینه تحصیلی جوایز الماس ملکه الیزابت دوم
•    کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان در پروژه PHD منتخب در دانشگاه‌های کانادا
•    جوايز دکتری پژوهشی IDRC
•    بورس تحصیلی دکترا ترودو
•    تأمین مالی مقطع PHD براي دانشجویان بین‌المللی در طیف وسیعی از موضوعات
•    بورس تحصیلی وينج کانادا
•    بورس تحصیلی از دانشگاه
علاوه بر بورس‌های ذکر شده، دانشگاه‌ها نیز برای دانشجویان بین‌المللی مقطع دکترا بورس تحصیلی در نظر می‌گیرند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا تحصیلی کانادا

برای تحصیل در این کشور، نیاز به اخذ ویزا تحصیلی کانادا می‌باشد. به متقاضیان توصيه می‌شود 4 تا 6 ماه پیش از شروع ترم خود، برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا اقدام نمایند. درخواست ویزای تحصیلی کانادا، به صورت آنلاین صورت می‌پذیرد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا به شرح زیر است.
•    نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی
•    پاسپورت معتبر با اسناد مسافرتی
•    اثبات تمکن مالی براي حمایت از خود و خانواده در زمان اقامت در کانادا
•    انگیزه نامه تحصیلی
•    مدرک زبان انگلیسی معتبر جهانی
•    اظهار نامه سرپرست (برای دانش‌آموزان زیر سن قانونی)
پس از ثبت درخواست، نیاز به ثبت اطلاعات بايومتريک شامل اثر انگشت و عکس نیز می‌باشد. از آنجا که در ایران مرکز درخواست ویزا برای کانادا موجود نیست، باید به کشورهای دیگر سفر کرد و مشخصات بايومتريک را ثبت نمود. معمولاً افراد ترکیه را برای این کار انتخاب می‌کنند. بسته به پرونده شخص، ممکن است نیاز به مصاحبه نیز باشد.

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها

هزینه زندگی در کانادا

هزینه در شهرهای کوچک کانادا پایین‌تر از شهرهای بزرگ بوده و البته شانس یافتن کار هم در شهرهای کوچک کمتر خواهد بود. هزینه زندگی شما در ماه چیزی حدود 700 تا 1000 دلار خواهد بود که می‌توانید بخشی از آن را با کارهای پاره وقت، تأمین نمایید.

خلاصه مطلب
تحصیل در کانادا می‌تواند موقعیت‌های گوناگونی را برای شما خلق کرده و کیفیت زندگی‌تان را به کلی دگرگون سازد. اگر به فکر داشتن زندگی آرام با درآمد بالا هستید، می‌توانید برای تحصیل و پس از آن جهت کار در این اقدام نمایید. تحصیل در کانادا پلی برای بهتر شدن زندگی شما در تمامی زمینه‌ها خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی