ورود

ثبت نامویزای سنگاپور

راهنمای اخذ ویزای سنگاپور

راهنمای اخذ ویزای سنگاپور. چگونه ویزای توریستی سنگاپور بگیریم و مدارک مورد نیاز برای سفارت سنگاپور و هزینه سفر به سنگاپور در کمک سفر.

سنگاپور کشوری ثروتمند اما کوچک در جنوب شرق آسیا است. این کشور زیبا به دلیل وجود بیش از ۶۰ جزیره، صدها پارک زیبا، بازارهای هیجان‌انگیز و ... عمده درآمد خود را از صنعت گردشگری کسب می‌کند.
سنگاپور با وجود تنوع سرگرمی‌ها و جاهای دیدنی سنگاپور مانند پارک‌های استوایی جذاب، سواحل زیبا، مراکز خرید، باغ وحش، فرودگاه چانگی و امکاناتی از این قبیل به بهشتی کوچک برای گردشگران از اقصی نقاط دنیا تبدیل شده است. این کشور با وجود وسعت اندکش، یکی از پیشتازان اقتصادی در عرصه جهانی به شمار می‌رود که علت اصلی آن تنها رونق صنعت گردشگری در این کشور است.

 

ویزای توریستی سنگاپور

همانند بسیاری از کشورها برای ورود به خاک کشور سنگاپور نیاز به دریافت ویزای این کشور است. ویزای توریستی کشور سنگاپور برای مسافرانی صادر می‌شود که قصد سفر تفریحی به این کشور را دارند. از آن‌جایی که جمهوری سنگاپور در ایران سفارت ندارد صدور ویزای این کشور به دو طریق آنلاین و مراجعه حضوری به کشورهایی است که سنگاپور در آن‌ها سفارت دارد. که روش دوم علاوه بر هزینه‌ی سفر به یک کشور دیگر و اقامت در آن‌جا، مستلزم صرف زمان و انرژی اضافه نیز است. بنابراین بهترین راه دریافت ویزای این کشور بصورت آنلاین است.
از تاریخ 15 آگوست 2018 ویزای سنگاپور به صورت الکترونیکی E-Visa صادر میگردد. ویزای توریستی سنگاپور در دو نوع فوری و عادی صادر می‌شود. در حال حاضر هزینه صدور ویزای توریستی سنگاپور با اعتبار 30 روزه، 105 تا 110 دلار آمریکا است. لازم به ذکر است جمهوری سنگاپور برای مسافران ایرانی ویزای توریستی 14 روزه صادر می‌کند یعنی از زمانی که وارد خاک این کشور شوید، می‌توانید تا 14 روز در سنگاپور اقامت داشته باشید. این ویزا فقط برای یک بار ورود به این کشور است. چنانچه پیش از تمام شدن 14 روز از این کشور خارج شوید، باید دوباره درخواست ویزای توریستی بدهید. بهتر است حداقل 30 روز قبل از سفر برای اخذ ویزای سنگاپور اقدام کنید.

 کانال گردشگری کمک سفر در تلگرام را دنبال کنید

مدارک لازم برای اخذ ویزای سنگاپور

1-    اسکن رنگی صفحه‌ی اول پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار (قبل از اسکن پاسپورت، آن را امضا کنید.)
2-    اسکن رنگی عکس ۴×۶ با رزولوشن ۲۰۰ (عکس باید جدید، با زمینه‌ی سفید و متفاوت با عکس پاسپورت باشد.)
3-    فرم کامل شده‌ی مشخصات فردی (فرم مشخصات فردی باید با خودکار آبی و به زبان انگلیسی کامل شود.)
-    تمام متقاضیان ویزای توریستی سنگاپور که بیشتر از ۱۴ سال سن دارند، باید فرم مشخصات فردی را کامل کنند.
-    امضای فرم مشخصات فردی باید با امضای پاسپورت یکسان باشد.
-    برای کودکان زیر ۱۴ سال، فقط امضای مادر قابل قبول است.
4-    بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

به هیچ‌وجه از پاسپورت، عکس یا فرم عکس نگیرید و حتما آن‌ها را اسکن کنید. مدارک خود را قبل از آپلود کنترل کنید تا مطابق با استانداردهای درخواست شده‌ی کشور سنگاپور باشد. نقص مدارک شما ممکن است موجب تأخیر در صدور ویزای سنگاپور یا رد درخواست ویزا گردد.
ویزای توریستی سنگاپور پس از صدور به صورت برچسب برای درخواست کننده ویزا ارسال میگردد که باید برروی پاسپورت چسبانده شود. چنانچه ویزای عادی گرفتید و تنها اسکن ویزا را دارید، در خاک سنگاپور می‌توانید به باجه‌های Meeting service مراجعه کنید و با پرداخت 20 الی 25 دلار ویزای خود را تحویل بگیرید.

 

مدت زمان لازم برای صدور ویزای سنگاپور

از زمان ثبت مدارک تا زمان صدور ویزا ۲ هفته‌ی کاری طول می‌کشد. ویزای توریستی سنگاپور به صورت فوری صادر نمیگردد.

سفارت سنگاپور در تهران

جمهوری سنگاپور در کشور ایران سفارت ندارد. به همین دلیل برای امور مربوط به ویزای توریستی این کشور باید حتماً از طریق کارگزاران معتبر اقدام کنید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای کشورها