ورود

ثبت نامویزای دبی

راهنمای اخذ ویزای دبی

راهنمای اخذ ویزای دبی. چگونه ویزای توریستی دبی بگیریم و مدارک مورد نیاز برای سفارت دبی و هزینه سفر به دبی در کمک سفر.

دبی یکی از محبوب‌ترین و در عین حال مهم‌ترین قطب‌های گردشگری جهان محسوب میگردد. دبی با جذابیت دیدنی‌های اش از مراکز خرید تا تفریحی باعث رشد روزافزون سفر گردشگران به منهتن خاورمیانه گردیده است. به همین دلیل تورهای دبی در صدر فهرست سفر گردشگران خارجی از جمله شهروندان ایرانی قرار دارند.

برای ورود به خاک دبی نیز همانند بسیاری از کشورها متقاضیان نیازمند دریافت ویزای دبی میباشند. امروزه تعداد زیادی از ایرانیان با اهداف متفاوتی نظیر تفریح، تجارت، کار و ... به این کشور سفر میکنند و به همین منظور نیازمند دریافت ویزا میباشند.

در تمامی کشورهای جهان ویزای اتباع بیگانه توسط مراجع قانونی از قبیل سفارت خانه‌ها و... صادر میگردد، در حالی که ویزای دبی به عنوان مجوز ورود به این منطقه امیرنشین توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر میگردد. برای دریافت ویزای دبی نیاز به دریافت وقت سفارت و انگشت نگاری نیست. همچنین به دلیل عدم دخالت سفارت برای صدور ویزای امارات، نیازی به مصاحبه حضوری فرد متقاضی نیست.

شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، قطر، بحرین، کویت، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه ای برخوردار هستند و می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند.

 

انواع ویزای دبی

ویزای امارات بر اساس مدت زمان سفر و همچنین هدف از سفر متفاوت است و در چند گروه دسته بندی میشود. ویزاهای دبی دارای زمان‌هایی متغیری هستند و کلیه این ویزاها به دو گروه یکبار ورود و چندبار ورود تقسیم می‌شوند.

 • ویزای توریستی دبی: ویزای توریستی امارات در 3 نوع 14 روزه، 1 ماهه و 3 ماهه قابل دریافت است. لازم به ذکر است ویزای 1 ماهه دبی در شرایط خاص با مراجعه به اداره مهاجرت امارات و پرداخت وجه قابل تبدیل به 2 ماهه است.
 • ویزای ترانزیت دبی: این نوع ویزا نوع دیگری از ویزیت ویزا است که دارای مدت اعتبار ۱۴ روز است و قابل تمدید نمیباشد.
 • ویزای کار و تجارت دبی: برای دریافت این ویزا متقاضی باید از طریق کفیل یا شرکتی که فرد را استخدام کرده اقدام کند. در این نوع ویزا شخص متقاضی میبایست به همراه سایر مدارک خواسته شده دعوت نامه معتبر خود را نیز ارائه دهد. این ویزا به فرد امکان اقامت 3 ساله در امارات را می‌دهد.

 

مراحل دریافت ویزای دبی

برای درخواست ویزای دبی شامل ویزاهای تجاری، توریستی، کار و ... باید شخص، شرکت يا سازمانی در امارات ضمانت تقاضاکننده ويزا را به عهده بگيرد و تضمین کند مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج خواهد کرد. اين مسئول در کشور امارات به نام “کفيل” شناخته می‌شود.

کفیل به 2 گونه میتواند برای متقاضی درخواست ویزا دهد. چنانچه کفیل از نزديکان متقاضی باشد که در اين صورت بايد فرم نسبيت را از سفارت مربوطه دريافت کند. و يا اینکه رابطه تجاری با متقاضی داشته باشد که ، بر اساس رابطه‌های کاری و تجاری، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند برای مسافر خود درخواست ويزا بدهند.

ویزاهای توریستی امارات توسط آژانس‌های مسافرتی، خطوط هوايی، هتل‌ها و ... درخواست می‌شود. به همین دلیل آژانس‌های مسافرتی به عنوان کفیل مسافر از تمامی مسافران دبی ضمانت دریافت می‌کنند.

بطور کلی ویزاهای دبی به دو صورت عادی و اضطراری صادر میگردد. ویزای عادی در مدت 7 روز و ویزای اضطراری در مدت 3 روز کاری صادر می‌شود. مبنای محاسبه روز کاری جهت دریافت ویزا روز پس از دریافت مدارک متقاضی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

1-    اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های گذرنامه (گذرنامه باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.)
2-    2 قطعه عکس 4×6 با زمینه سفید
3-    تکمیل فرم مشخصات فردی
4-    یک فقره چک به عنوان ضمانت که در صورت دریافت ویزا بدون رزرو اتاق در یکی از هتل‌های دبی دریافت میگردد.


کانال گردشگری کمک سفر در تلگرام را دنبال کنید

نکات مهمی که درباره ویزای دبی

 • دختران، پسران و خانم‌های مجرد که ویزای آن‌ها به همراه ویزای همراهشان صادر شده است، بدون همراه خود نباید به امارات وارد شوند. در غیر اینصورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.
 • همراه داشتن هرگونه قرص شامل مسکن، خواب‌آور، قرص‌های کدئین‌دار، آرام‌بخش و هرگونه مواد مخدر ممنوع است. در صورت مشاهده موارد ذکر شده فرد خاطی ملزم به پرداخت جریمه خواهد شد.
 • چنانچه متقاضی قصد ورود به کشور امارات از طريق فرودگاه شهری غير از دبی شامل ابوظبی، شارجه و... را دارد، باید ويزای ورود به همان شهر را تقاضا دهد.
 • هزینه ویزاهای دبی از قبیل ویزای عادی، ویزای فوری و... با یکدیگر متفاوت است.

 

نشانی سفارت دبی در ایران

 • نشانی: تهران، بلوار ایران زمین، تقاطع مهستان، پلاک دو
 • تلفن: ۴۲۷۹۲۰۰۰ (۰۲۱)
 • پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • جمعه و شنبه سفارت امارات تعطیل است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای کشورها