ورود

ثبت نامویزای انگلیس

راهنمای اخذ ویزای انگلیس

راهنمای اخذ ویزای انگلیس. چگونه ویزای توریستی انگلیس بگیریم و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای انگلیس و هزینه سفر به انگلیس در کمک سفر.

مراحل دریافت ویزای انگلیس
شرایط دریافت ویزای انگلیس نسبتا دشوار می باشد. اتباع غیر اروپایی باید مراحل سخت تری برای دریافت این ویزا طی کنند و مسئله قابل توجه این است که قوانین مربوط به مهاجرت نیز در حال تغییر است. قوانین مهاجرتی در سایت سفارت بصورت کامل شرح داده شده است. این قوانین به زبان انگلیسی می باشد و ممکن است متقاضی در پیدا کردن شرایط و قوانین مربوط به درخواست خود دچار سردرگمی شود. بنابراین کمک سفر قصد دارد خلاصه ی مفید و کاملی را از جدیدترین قوانین مهاجرت به انگلیس را در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهد.

ویزاهای انگلیس نیز مانند سایر کشورها، در سه دسته بندی ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی انگلیس و ویزای تجاری انگلیس صادر می‌شوند، به شکل زیر قابل دسته بندی هستند:
توریستی:
-    ویزای توریستی ۶ ماهه انگلیس
-    ویزای توریستی ۲ ساله انگلیس
-    ویزای توریستی ۵ ساله انگلیس
-    ویزای توریستی ۱۰ ساله انگلیس
تحصیلی:
-    ویزای دوره زبان انگلیس
-    ویزای short term study یا تحصیل موقت انگلیس
-    ویزای دانشجویی انگلیس موسوم به Tier4
تجاری:
-    ویزای Tire1: شامل سرمایه گذاری در انگلیس، ویزا برای تاسیس شرکت در انگلیس و post-study work
-    ویزای 2Tire: ویزای مهارت شغلی انگلیس  Skilled Worker
-    ویزای Tire3: ویزای کار موقت انگلیس
-    ویزای Tire4: ویزای دانشجویی انگلیس
-    ویزای :Tire4 ویزای کار موقت انگلیس
ویزاهای فوق در واقع ویزاهای موقتی هستند که برای مدت زمان مشخصی صادر میگردند و بین 6 ماه تا 10 سال اعتبار دارند. علاوه بر ویزاهای موقت، دو نوع دیگر از ویزا نیز وجود دارند که شامل ویزای اقامت انگلیس و ویزای ازدواج انگلیس مسشود. شرایط دریافت این نوع از ویزاهای دائمی به مراتب دشوارتر از ویزاهای موقت میباشد و متقاضی می بایست دارای شرایط خاصی باشد.


ویزای ازدواج انگلیس (ویزای نامزدی انگلیس)
چنانچه درخواست مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای نامزدی انگلیس را دارید کشور انگلیس به شما اجازه مهاجرت، تحصیل و یا کار را در این کشور میدهد. پس از مهاجرت، در صورت پایان رابطه ی خود با همسرتان فورا باید آن را گزارش دهید.
کشور بریتانیای کبیر قوانین و شرایطی را برای ورود متقاضیان در گروه ازدواج وضع کرده است. جهت آگاهی از این قوانین در ادامه با کمک سفر همراه باشید

قوانین مهاجرت کشور بریتانیای کبیر، شرایط و قوانین مهاجرت به شرح ذیل می باشد:
-    زوج و زوجه همدیگر را ملاقات کرده و با هم آشنا باشند.
-    زوج یا زوجه باید در زمان ارسال تقاضانامه ی خود جهت اخذ ویزای نامزدی انگلیس باید مقامات سفارت را از تصمیم خود برای ادامه زندگی در این کشور مطلع نماید. شرایط و مقررات کلی مهاجرت ایجاب می کند که شخص متقاضی قبل از درخواست ویزا، با همسر خود ازدواج قانونی کرده و مدارک کامل و سند ازدواج خود را همراه داشته باشد.
-    یکی از زوج یا زوجه باید اقامت قانونی در کشور انگلیس را داشته باشد و از منابع مالی و کمکهای دولتی و عام المنفعه (مگر افراد سیاسی) استفاده نکند.
-    زوج و زوجه قصد اخذ کمک های دولتی و عام المنفعه را نداشته باشند.
-    محل سکونت برای اقامت زوج و زوجه در انگلیس از قبل مشخص شده باشد.
-    زوج و زوجه قصد اقامت دائمی در انگلیس را داشته باشد.
-    پس از دریافت ویزای مهاجرتی انگلیس، در مرحله اول و ورود به انگلیس زوج و زوجه می توانند نسبت به تمدید ویزا برای مدت 2 سال اقدام و مجوز لازم را دریافت نمایند.
-    سن ازدواج برای زوج و زوجه از 18 به 21 افزایش یافته و از این به بعد افراد کمتر از 21 سال نمی توانند در این گروه تقاضای ویزا نمایند. این قانون توسط اداره ادارهُ اتباع بیگانه طی اصلاحیه مورخ 27 نوامبر 2008 و به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی وضع شده است.
-    چند همسری در بریتانیای کبیر قانونی نیست و فقط یک همسر می تواند تحت این عنوان درخواست ویزا نماید.
-    متقاضی بعد از دریافت ویزای ازدواج و ورود به انگلیس می تواند پس از مدتی تقاضای ویزای دائم و سپس درخواست گذرنامه انگلیسی کرده و از مزیت‌های اقامت بهره مند شود.
-    اگر زوج و زوجه بیش از 4 سال در خارج از انگلیس زندگی کرده باشند می توانند به یکباره درخواست ویزای دائم از سفارت خانه این کشور را نمایند

قوانین و مقررات کشور انگلستان مربوط به فرزندان مهاجرین
-    اگر شهروند بریتانیای کبیر هستید و یا اجازۀ اقامت موقت یا دائم در این کشور را دارید، شما می توانید فرزند خود یا حتی فرزند خواندۀ خود، را به کشور انگلیس بیاورید.

پیکاپ ویزای انگلیس با بهترین نرخ توسط آریا سفر
سایر ویزاهای انگلیس | ویزای خویشاوندی انگلیس
اقوام وابستۀ سالمند مهاجرین
-    چنانچه مهاجرین قصد آوردن اقوام ساخلخورده ی خود را داشته باشند، کشور انگلیس اجازه ورود را به آنان میدهد. این افراد شامل عنوان پدر، مادر، پدربزرگ، مادر بزرگ یا سایر وابستگان می باشند.
دیدار پناهجویان با اعضا خانواده
-    آژانس مرزبانی بریتانیا برنامه‌ای برای دیدار پناهجویان با اعضا خانواده خود دارد.

قوانین مربوط به دریافت شهروندی انگلیس
چنانچه شما 5 سال متوالی در بریتانیا زندگی کرده باشید و سن شما بالای 18 سال باشد می توانید اقدام به اخذ شهروندی بریتانیا نمایید .لازم به ذکر است اگر همسر شما شهروند بریتانیا است، این مدت می تواند 3 سال باشد.

انواع ویزای کاری انگلیس
1-    ویزای Tire1 که به سه دسته تقسیم می شود:
•    سرمایه گذاری در انگلیس:
برای دریافت این ویزا باید در آزمون IELTS نمره 6.5 را در همه مواد کسب نمایید. دانستن زبان انگلیسی می تواند شانس شما را تا 10 امتیاز افزایش دهد. برای این نوع ویزا نیاز به تحصیلات بالا و مدرک دانشگاهی نخواهید داشت و همچنین فرزندان و همسر شما نیز میتوانند همراه شما کشور انگلیس سفر کنند. اعتبار این ویزا در ابتدا به مدت 3 سال ( و 2 سال تمدید آن ) توسط دولت انگلیس ارائه می شود و بعد از آن می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید. با دریافت این ویزا حقوق و مزایای شما مانند یک شهروند انگلیسی خواهد بود و میتوانید از خدمات پزشکی، آموزشی و … همانند سایر شهروندان استفاده کنید و در نهایت شما می‌توانید برای اقامت دائم در انگلیس تمامی شرایط را احراز نمایید.
جهت اخذ این نوع ویزا، متقاضی باید معادل یک میلیون پوند وجه نقد در کشور خود دارند و با انتقال آن به انگستان می‌توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. متقاضی باید مبلغ 750 هزار پوند از این دارایی را به مدت پنج سال بدون اجازه برداشت در یکی از بانک ها و یا موسسات مالی انگلیس ذخیره نماید. متقاضی می تواند با 250 هزار پوند باقی‌مانده اقدام به خرید ملک یا راه اندازی تجارت نماید.
•    ویزا برای تاسیس شرکت در انگلیس
در این نوع ویزا نحوه ارزیابی مدارک شما از طریق فرم تقاضا، اطلاعات شخصی شما و self-assessment points calculator انجام میگردد. جهت دریافت این نوع ویزا متقاضی باید مبلغ 200 هزار پوند انگلیس برای شروع یک فعالیت اقتصادی در این کشور در یکی از شرکت‌های تحت نظارت (financial service authority) در گردش داشته باشد. برای این نوع ویزا نیز کسب نمره 6.5 آزمون IELTS مورد نیاز است.
•    post-study work
در این نوع ویزا متقاضی باید سابقه گرفتن مدرک تحصیلی در این کشور را داشته باشد و یا تحت ویزای Tier4 باشد.

2-    ویزای Tire2: ویزای مهارت شغلی انگلیس  Skilled Worker
برای دریافت ویزای مهارتی انگلیس لازم است از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه مدت یا بلند مدت، پیشنهاد کاری داشته باشید. رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای نیز در این دسته بندی قرار میگیرند. در این نوع ویزا متقاضی نیاز به اسپانسر مالی دارد که این مقدار برابر 800000 پوند برای درخواست کننده ویزا و 5300 پوند دیگر برای هر یک از همراهان او می باشد که باید 90 روز پیش از درخواست در حسابی قرار بگیرد.
حداقل ساعت کاری متقاضی باید  30 ساعت در هفته باشد. لازم به ذکر است بیشترین امتیاز ویزای کاری مربوط به پیشنهاد شغلی شما است که تا 50 امتیاز شما را شامل می‌شود.
درآمد آینده، مدارک زبان انگلیسی و مدارک تحصیلی شما در گرفتن ویزای TIER 2 جهت اقامت در انگلیس تاثیرگذار میباشد.

3-    ویزای Tier 3: ویزای کار موقت انگلیس
این نوع ویزا مربوط به متقاضیان مهاجرت کاری موقت در کشور انگستان میباشد.

4-    ویزای Tier 4: ویزای دانشجویی انگلیس
این نوع ویزا متعلق به دانشجویان میباشد که به دو گروه General دانش آموزان بالای 17 سال و Child دانش آموزان بین 17 تا 74 سال دسته بندی میشود. اولین شرط برای اخذ این نوع ویزا پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلیس می باشد. در این نوع ویزا 10 امتیاز مربوط به داشتن یک اسپانسر مالی جهت پرداخت هزینه های هتل و محل اقامت میباشد. گرفتن نمره مناسب در آزمون IELTS نیز در این ویزا کاملاٌ موثر است. مدا اعتبار ویزای دانشجویی انگلیس از 6 تا 18 ماه می باشد و فقط به مقاطع دکترا و یا دندان پزشکان ویزای 3 ساله داده می شود. 30 امتیاز این ویزا به نوع پذیرش دانشجویی یا دانش آموزی شما مربوط می‌شود.

5-    ویزای Tier5:
این نوع ویزا اجازه ورود به انگلستان برای کار در شرایط مختلف مانند کارمندان خیریه، هنرمندان، کارمندان دیپلماتیک و ورزش را می دهد. متقاضیان این نوع ویزا نیاز به یک پیشنهاد شغلی از یک اسپانسر در انگلیس که دارای مجوز tier 5 است را دارند. متقاضیان ویزای tier 5 در صورتی که شهروندان یک کشور انگلیسی زبان نیستند باید در  آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند. این نوع ویزا نیز جهت کار در انگلیس که مربوط به متقاضیان کار موقت در انگلیس می‌باشد.


کانال گردشگری کمک سفر در تلگرام را دنبال کنید

ویزای تحصیلی انگلیس
برای دریافت ویزای تحصیلی و یا ویزای دانشجویی انگلیس داشتن نامه ی CAS الزامی میباشد. این نامه فقط به مدت ۶ ماه اعتبار دارند و شما فقط در این ۶ ماه می‌توانید جهت مهاجرت از طریق تحصیل به انگلیس اقدام نمایید. مدت اقامت در کشور انگلیس با ویزای تحصیلی از ۶ ماه تا ۱۶ ماه می باشد و فقط برای پزشکان و دندانپزشکان مدت اقامت تا ۳ سال قابل تمدید تا 2 سال بعد آن است.
در صورت دریافت ویزای تحصیلی انگلیس متقاضی میتواند بصورت پاره وقت در این کشور کند و در این شرایط ساعات کاری 20 ساعت در هفته میباشد.
چنانچه ویزای تحصیلی متقاضی دارای اعتبار بیشتر از 6 ماه باشد متقاضی میتواند همسر و فرزندان خود را همراه خود ببرد. لازم است بدانید در مورد توانایی مالی جهت گرفتن ویزای تحصیلی،  داشتن هزینه های کافی جهت زندگی در انگلیس بصورت ماهانه ضروری می باشد. متقاضی باید قادر به پرداخت ماهانه ۸۰۰ پوند و ۶۰۰ پوند به ازای هر یک از متعلقات (همسر و فرزند) باشد.

چگونگی دریافت اقامت انگلیس
پس از ورود به خاک کشور انگلیس چنانچه شما در مدت زمانی بین 2 تا 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید، میتوانید جه دریافت اقامت دائم کشور انگلیس اقدام نمایید. این درخواست برای سه دسته از افراد امکان پذیر است که بستگی به ویزای فعلی شما دارد. این افراد عباتند از:
-    افرادی که در انگلیس مشغول به کار هستند. این افراد شامل کسانی میشود که کشور انگلیس سرمایه گذاری کرده اند و یا شغلی را شروع کرده و مدت مشخص از شروع فعالیت آن ها می گذرد. برای این امر باید بین 3 تا 5 سال در انگلیس کار کرده باشید.
-    زوج ها و اعضای خانواده.
-    پناهنده ها.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس
برای بررسی مدارک فرد متقاضی توسط سفارت و صدور ویزای انگلیس حداقل 20 روز زمان نیاز است و این مدت زمان ذکر شده بسته به کامل بودن اطلاعات و مدارک و همچنین نوع ویزای درخواستی متفاوت است. بهتر است در هنگام تکمیل فرم سفارت انگلیس و ارائه ی مدارک نهایت دقت و صداقت را داشته باشید. چنانچه بخش ویزای سفارت متوجه ارائه اطلاعات نادرست و مدارک جعلی از طرف فرد متقاضی شود، می تواند علاوه بر این که درخواست متقاضی را رد کند برای مدت زمان 10 سال از تمامی درخواست های فرد خاطی برای صدور و دریافت هرنوع از ویزاهای این کشور جلوگیری کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس
1-    اصل پاسپورت فعلی متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی (گذرنامه باید حداقل ۳ ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده، اعتبار داشته باشد)
2-    فرم تکمیل شده آنلاین درخواست ویزای انگلیس به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت انگلیس
3-    تاییدیه واریزی وجه سفارت
4-    دو قطعه عکس ۴/۵ × ۳/۵
5-    اصل یا کپی دعوتنامه معتبر و در صورت نداشتن، رزرو هتل (واچر هتل) در کشور انگلیس
6-    مدارک میزبان در انگلستان (شخص دعوت کننده) شامل:
-    کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده
-    پرینت حساب بانکی
-    مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد به همراه فیش حقوقی
-    سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه
-    آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده
-    قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز
7-    اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
8-    اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
9-    اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی متقاضی
شامل موارد زیر:
-    گواهی اشتغال به کار همراه با ذکر تاریخ درخواست مرخصی و اینکه آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر
-    جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی, ...
-    لیست بیمه ۶ ماه آخر
-    برگه مالیاتی پرداخت شده
-    کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و ...
نکته: در صورت کامل نبودن مدارک شغلی، متقاضی می تواند از مدارک شغلی همسر هم استفاده کند.
10-     اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری، سپرده‌های بانکی و... (برای ۳ ماه آخر)
11-    برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان انگلیسی برای ۶ ماه گذشته الزامی است.
12-    اصل و ترجمه رسمی سند ملکی (در صورت استیجاری بودن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه)


توصیه های کمک سفر
-    ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافی است و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه نیست.
-    لازم به یاد آوری است که در روز تحویل مدارک به سفارت انگلیس مصاحبه ای با متقاضی صورت نمیگیرد.
-    مدارک بصورت دقیق و کامل تهیه گردد و مدارک بانکی شامل درآمد و مخارج ماهیانه که در فرم درخواست ویزای انگلیس خواسته شده است باید دقیقا بیان شوند. مدارک بانکی اهمیت زیادی دارند.
-   مدارک خواسته شده همگی باید اصل باشند و مدارکی که به زبان فارسی است به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای ترجمه رسمی باشند. مدارک ترجمه شده باید دارای تاریخ و مهر دادگستری باشد.
-   متقاضیان دریافت ویزای انگلیس باید علاوه بر اصل و ترجمه مدارک، یک سری فتوکپی کامل از کلیه فرم ھا و مدارک خود ارائه نمایند.

 

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای کشورها