ورود

ثبت نامسفرنامه تایلند

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. این کشوربا شهرهای ساحلی و جزایر زیباش به یکی از مقاصد گردشگری مهم آسیا تبدیل شده است. کشور تایلند دارای جاذبه های توریستی و تفریحی زیبا و دیدنی های بسیار متنوعی همراه با فستیوالهای متنوع میباشد. حمام آفتاب، غواصی، قایق سواری و ... از جمله تفریحاتی است که در سواحل استوایی تایلند میتوانید انجام دهید. به طور کلی تقریبا برای هر سلیقه ای، مقصدی در کشور تایلند وجود دارد و تقریبا 100% توریست هایی که به این کشور سفر میکنند مجدد برنامه ریزی سفر را به تایلند دارند.

 

آب و هوای کشور تایلند

کشور تایلند دارای آب و هوای گرم و مرطوب، گرم و خشک و گرم و بارانیست است و میتوان گفت در تمام طول سال این هوا یکسان است. بهترین زمان برای سفر به کشور تایلند از اوایل آبان ماه تا اردیبهشت میباشد.

 

فرهنگ مردم کشور تایلند

مردم تایلند دارای فرهنگی آمیخته از کشورهای هند ، چین و کامبوج و دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا می باشند. مردم محلی تایلند واقعا مشتاق به ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن با شما میباشند و شناخت سرزمین و محل زندگی شما برای آنها لذت بخش خواهد بود. به جرات میتوان گفت اکثر مردم تایلند عاشق لبخند زدن هستند و برخورد و مراوده با این مردم بسیار لذت بخش و تکرار نشدنی می باشد.

از مهمترین عقاید مردم کشور تایلند احترام به اجداد و نیاکان می باشد و تصمیم گیری های بزرگ با مشورت بزرگترهای فامیل و قبیله انجام میگردد.

 یکی از نکاتی که درباره فرهنگ تایلند باید بدانید درآوردن کفش هایتان است. چنانچه به این کشور سفر کنید با این موضوع حتما برخورد خواهید کرد.

 

مذهب مردم تایلند

بیش از 90% مردم کشور تایلند به آیین بودایی اعتقاد دارند. در این کشور مذهب و رتبه های مذهبی نظیر راهبان برای مردم دارای احترام و ارزش زیادی میباشد. مردم تایلند به قدری به راهبه های این کشور احترام می گزارند که در مراکز عمومی از تماس فیزیکی به آنها اجتناب می کنند. عامه مردم راهب ها را به آغوش نمی کشند و همچنین راهبان نیز با هیچ زنی دست نمی دهند.

معابد و مکانهای مقدس این کشور دارای اهمیت بالایی میباشد و در اینگونه محیط ها به هنگام عبادت و انجام اعمال دینی و سنتی کاملا سکوت و آرامش در محیط حکم فرماست.

 

انتخاب تور تایلند

قبل از سفر به کشور تایلند باید شهر مقصد خود را انتخاب نمایید. این انتخاب با توجه به هدف شما تعیین میگردد. به عنوان مثال چنانچه قصد خرید را دارید پیشنهاد ما به شما شهر بانکوک میباشد. شهر بانکوک که پایتخت تایلند نیز میباشد، با مراکز خرید با تنوع بسیار زیاد، ساختمان ها و آسمان خراشهای زیبا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد. اما چنانچه قصد انجام تفریحات ساحلی را دارید باید شهرهایی همچون پاتایا را بعنوان مقصد گردشگری خود انتخاب نمایید. شهر ساحلی پاتایا دارای تفریحات ساحلی و جاذبه های توریستی فراوانی میباشد. شهر ساحلی پوکت نیز که در حدود 1:30 با بانکوک فاصله دارد (از طریق هوایی) از دیگر شهرهای ساحلی تایلند و مقصد بسیاری از گردشگران میباشد.

نکاتی دیگر در سفر به  تایلند و انتخاب مناسب تور باید بدانید:

 • در انتخاب پرواز خود دقت نمایید.
 • در انتخاب هتل به موقعیت و نوع هتل خود دقت نمایید و هتلی را انتخاب منید که مناسب خانواده باشد.
 • قبل از سفر به تایلند درباره ی اداب و رسوم کشور تایلند مطالعه نمایید.
 • قبل از سفر خود در انتخاب گشت ها و تفریحات در تایلند تحقیق کنید و با اطلاعات کامل سفر کنید.
 • در مورد میزان هزینه ها و کمتر شدن آن با کارشناس فروش تور مشورت نمایید.

 

انتخاب هتل در تایلند

تقریبا تمامی هتل های تایلند دارای استانداردهای بین المللی میباشند و رضایت توریست ها را فراهم میکنند. در انتخاب هتل باید به نکته ای مهم توجه داشته باشید و آن نوع هتل از نظر خانوادگی و یا مجردی بودن آن است. جالب است بدانید در تایلند برخی هتل ها با توجه به شرایط هتل مناسب افراد مجرد و برخی نیزمناسب جهت سفرهای خانوادگی میباشد.

نکته مهم دیگر در انتخاب هتل موقعیت مکانی هتل میباشد. این مسئله از این جهت دارای اهمیت است که شما میتوانید به عنوان مثال در شهرهایی نظیر پوکت هتل خود را در منظقه پاتونگ به دلیل نزدیکی به مناطق تفریحی و رستوران ها انتخاب نمایید. و یا در سامویی هتل خود را نزدیک به چاونگ بیچ انتخاب نمایید.

 

بهترین مکان های گردشگری و توریستی شهرهای مهم تایلند

 • بهترین گشت ها و جاذبه های دیدنی شهر بانکوک: مراکز خرید بانکوک- سافاری بانکوک- بازار روی آب- مزرعه تمساح- کاخ پادشاهی- دریم ورلد بانکوک- برنامه شام در کشتی بانکوک بر روی رودخانه چائوپرایا- معابد بانکوک
 • بهترین گشت ها و جاذبه های دیدنی پاتایا: مینی سیام- باغ استوایی نانگ نوچ- جزیره مرجان پاتایا- آلکازار شو- آکواریم پاتایا- پارک پاتایا و پارک آبی آن
 • بهترین گشت ها و جاذبه های دیدنی پوکت: جزیره Phi Phi- فانتاسی شو- جزایر جیمز باند پوکت- قایق سواری در تندآب- فیل سواری

جشن های تایلند

 • جشن آب

این جشن از تاریخ 13 تا 15 آوریل هر ساله در مراسم نوری سنتی این کشور که به ( سونگکاران ) که به معنی حرکت و تغییر است، برگزار می گردد . این جشن در تمامی نقاط کشور تایلند برگزار می شود که مردم با پاشیدن آب بر روی هم جشن بزرگی می گیرند . اعتقاد مردم تایلند بر این است که این کار برای آنها بسیار خوش یمن میباشد.

 • جشن پاتایا

جشن پاتایا در ساحل دریای تایلند در شهر پاتایا هر ساله در فصل گرما با حضور بسیاری از مردم این کشور برگزار میگردد. در این جشن گل و غذا را بر روی شناور هایی قرار می دهند و به محل برگزاری مسابقات می برند. این جشنواره  جزو پر بازدید ترین جشنواره های کشور تایلند میباشد.

 • جشن گل

این جشن هر ساله در هفته اول فوریه در شمال  کشور تایلند به دلیل تنوع در کاشت گونه های مختلف گل و گیاه برگزار میگردد.

 • جشن کبوتر

در این  جشن بیش از هزار و چهارصد شرکت کننده رو بروی هم رقابت می کنند و هرسال علاقه مندان بسیاری ار تایلند و سرتاسر جهان در این فستیوال شرکت میکنند.

 

معرفی شهرهای مهم و توریستی کشور تایلند

 • بانکوک Bangkok

بانکوک به عنوان پیاتخت تایلند در بین تایلندی ها به نام شهر فرشتگان معروف است و سالیانه بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. این شهر با مساحت 6200 کیلومتر مربع دارای جمعیت 10 میلیون نفر میباشد.

یکی از دلایل شهرت این شهر داشتن بیش از 400 معبد بودایی بسیار زیبا می باشد.  باید در این شهر اقامتی طولانی داشته باشید تا بتوانید از تمامی جاذبه های این شهر پر جنب و جوش و هیجان انگیز دیدن کنید. این شهر مانند بسیاری از شهرهای مدرن جهان ، آسمان خراش ها ، هتل های لوکس و مراکز خرید پیشرفته و مدرن را در خود  جای داده است.

یکی از علایق مردم این شهر، غذا خوردن است. در این شهر تعداد رستوران ها و دکه های غذا فروشی کنار خیابان ها بسیار زیاد است و بطور مداوم می توان بانکوکی ها را در حال غذا خوردن دید. اگر به بانکوک سفر کردید، انعام دادن را فراموش نکنید.

 

 • شهر پوکت Phuket

شهر پوکت را با نام مروارید دریای آندامان نیز می شناسند. مساحت این استان 576 کیلومتر مربع و جمعیت آن 600،000 نفر می باشد. نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه برگرفته شده است، چرا که از دور که نگاه کنیم شبیه تپه است. آب شفاف دریای سواحل آن برای غواصی بسیار مناسب است و بیشتر جزیره را جنگل تشکیل داده و همچنین از شمال به جنوب آن متشکل ازکوه است.

پوکت در سال های اخیر به همراه جزیره سامویی، در بین ده جزیره برتر و محبوب  آسیا قرار گرفته است. علاوه بر صنعت گردشگری مردم این جزیره به کشاورزی ، ماهیگیری ، صید میگو و همچنین مروارید مشغول هستند.

 

 • شهر ساحلی پاتایا Pattaya

این شهر که با شهر بانکوک تقریبا 2 ساعت فاصله دارد یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران در تایلند است و نقش مهمی را در اقتصاد مردم تایلند ایفا می کند. این شهر با جمعیتی حدود 1 میلیون نفر به سواحل زیبا و هتل های لوکس شهرت دارد.

مهم ترین جاذبه شهر ساحلی پاتایا، سواحل سنترال رود و پاتایا بيچ هستند که بسیار شلوغ و مناسب افراد مجرد میباشد. ولی در شمال این شهر، سواحل خانوادگی مانند ساحل جامتین واقع شده است که برای افراد متاهل و کودکان مناسب است. شلوغ ترین فصل  برای شهر پاتایا، زمان سال نو میلادی و عید کریسمس است.

 

 • شهر کرابی Krabi

این شهر با مساحتی در حدود 4708 کیلومترمربع و جمعیت 336000 نفر در جنوب تایلند قرار دارد و جزو یکی از مهمترین و بهترین شهرهای توریستی تایلند به شمار می آید. شهر کرابی در نزدیکی شهرهایی مانند Railay Beach ، Ban Nong Thale و Ban Ao Nam Mao  قرار گرفته و شما با سفر به این شهر میتوانید از شهرهای اطراف آن نیز دیدن نمایید.

 

 • جزیره سامویی Ko Samui

این جزیزه با مساحت  228 کیلومتر مربع مساحت بیش از پنجاه هزار نفر جمعیت، در سواحل شرقی کشور تایلند و در خلیج تایلند واقع شده است. جزیره سامویی پوشیده از سواحل ماسه ای سفید ، صخره های مرجانی و درختان نارگیل است. نام سامویی نیز از واژه چینی  که به معنای " بهشت امن "  است، برگرفته شده است.

 

 • هواهین و چاآم تایلند Hua Hin - Cha-am

این دو شهر که مقصد مناسبی برای ماه عسل میباشند، پیشگام در اقامتگاه های ساحلی درخلیج تایلند هستند. مساحت این دو شهر 838.9 کیلومتر مربع و جمعیتشان به 63،091 نفر می رسد. سواحل این دو شهر از هتل ها و اقامتگاه هایی با چشم انداز دریا از میهمان خانه های کوچک تا هتل های مجلل پر شده است.

 

 • شهر بان کئو Ban Kao

شهر بان کئو دارای جمعیتی بیش از 12000 نفر میباشد و رسد یکی از  شهرهای توریستی کشور تایلند است  که در نزدیکی شهرهای Ban Klondo ، Kanchanaburi و Ban Ko Samrong قرارگرفته است. رطوبت هوا در این شهر بسیار بالاست و گاهی به 72% نیز میرسد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید