ورود

ثبت نامسفرنامه انگلیس

آشنایی با بریتانیا
بریتانیا و ایرلند شمالی به مجموعه‌ای متشکل از انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی اطلاق می‌شود که دارای مساحت 244،820 کیلومتر مربع می باشد . این کشور در منابع فارسی اغلب به طور خلاصه انگلیس خوانده می‌شود. جمعیت این کشور طبق آمار 2016 به تعداد 65,102,385 نفر اعلام شد . انگلیس در سواحل شمال‌غربی اروپا قرار دارد و شامل دو جزیره اصلی است. یکی که اسکاتلند، ويلز و انگلیس را در خود جای داده و دیگری ایرلند شمالی را. این کشور با کانال مانش از فرانسه که در غرب آن قرار دارد جدا می‌شود. آب و هوایی نسبتا سرد دارد و پایتخت آن، لندن، لقب مه‌آلود را با خود یدک می‌کشد. این کشور با آنکه عضو اتحادیه اروپا است اما هنوز به پول واحد آن یعنی یورو نپیوسته است و همچنان از پوند استفاده می‌کند. مقیاس‌های وزن و طول آن سیستم غیرمتریک است. در همه پرسي‌ كه روز 23 ژوئن 2016 (3 تير1395) در خصوص خروج يا ادامه عضويت بريتانيا دراتحاديه اروپا برگزارشد، 52 درصد از مردم اين كشور به خروج كشورشان از اتحاديه اروپا راي مثبت دادند. اكنون روند خروج اين كشور از عضويت اتحاديه اروپا كه به ” برگزيت” (Brexit) معروف شده درحال اجراست.

اقتصاد در انگلیس
زغال سنگ که در صنعت تولید برق به‌کار می‌رود مهمترین ماده معدنی آن است. نفت و گاز طبیعی که در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مصرف می‌‌رسند، و منیزیم، فسفات – مس و آنتیموان از دیگر منابع آن است. شرکای تجاری انگلیس در بخش صادرات آمریکا، آلمان ،فرانسه ، ایرلند، هلند ، بلژیک و اسپانیا است. آنچه انگلیس صادر می‌کند شامل کالاهای تولیدی، سوخت، مواد شیمیایی و دارویی، غذا، نوشیدنی و تنباکو است. مهمترین شرکای تجاری انگلیس در بخش واردات آلمان، آمریکا، فرانسه، هلند، چین، نروژ و بلژیک است.

پرچم انگلیس
زمینه پرچم این کشور آبی است با صلیب قرمز که نشانه سنت پاتریک، قدیس حامی ایرلند است که با نشانه صلیب سفید سنت اندرو، قدیس حامی اسکاتلند تلاقی می‌کند. طراحی و رنگ‌های به کار رفته در پرچم این کشور را می‌توان در پرچم کشورهای تحت سلطه هم دید.

ارتباطات در انگلیس
228 کانال تلویزیونی در این کشور برنامه تولید می‌کند. دامنه اینترنتی آن uk. است و 5.118 میلیون میزبان اینترنتی در آن فعال است. این کشور جزو کشورهای با خطوط پرسرعت اینترنت در جهان است و 33.534 میلیون کاربر اینترنتی دارد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید