ورود

ثبت نامدریاچه نیلوفرهای قرمز | تایلند

کشور تایلند یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری برای توریست‌های آسیایی و بخصوص ایرانیان محسوب می‌شود. تایلند به دلیل داشتن طبیعتی خارق‌العاده و جاذبه‌های فراوان گردشگری، همه‌ ساله خیل عظیمی از گردشگران را به سمت خود روانه می‌کند.

تصور کنید در دریاچه ای که پر از نیلوفرهای صورتی است در حال پارو زدن قایق هستید، می روید و می روید و تا جایی که چشم کار میکند گل های نیلوفر می بینید. برخلاف نام دریاچه نیلوفرهای این دریاچه به رنگ صورتی است و عمقی بیش از یک متر ندارد. این دریاچه در جنوب شرقی تایلند، شمال شهر کومفاواپی Kumphawapi واقع شده است.

در دریاچه نیلوفرهای قرمز که نام اصلی آن دریاچه ی نونگ هان کومفاواپی  Nong Han Kumphawapi است، هر سال از آذر تا فروردین، به مساحت 32 کیلومتر مربع و عمق کمتر از یک متر، میلیون ها نیلوفر صورتی جوانه می زند که تا دی ماه کاملا رشد می کنند. بهترین زمان دیدن نیلوفرها صبح است که گل ها کاملا باز هستند و رنگ صورتی درخشان خود را آشکار می کنند.

دریاچه نیلوفرهای قرمز با زیبایی محصور کننده و چشم نواز نیلوفرهای صورتی اش یکی از جذابیت های طبیعت گردی تایلند است که کمتر به آن توجه شده است. قایق سواری در  این دریاچه بسیار دلچسب است. شما می توانید با کرایه قایق های ۲ تا ۳ نفره با هزینه ۱۰۰ بات برای هر نفر، و یا ۱۰ تا ۱۲ نفره با هزینه ۳۰۰ بات در ساعت، در این دریاچه قایق سواری کنید و از تماشای نیلوفر لذت ببرید.

برای رسیدن به این دریاچه با خرید بلیط هواپیما یا قطار از بانکوک میتوانید به استان اودن تانی بروید که 50 کیلومتر با شهر کومفاواپی فاصله دارد. بعد از رسیدن به اودن تانی میتوانید با اتوبوس و پرداخت هزینه حدودی 30 بات به شهر کومفاواپی برسید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید