ورود

ثبت نامجنگل فندقلو اردبیل

فندوقلو جنگلی بکر در استان اردبیل و جنوب شهر نمین است. جنگل فندقلو از شرق خانقاه علیا در جهت شمال غربی و جنوب شرقی روستای حور امتداد پیدا کرده است و به دلیل قرارگیری در ارتفاعات دارای آب و هوایی مطبوع و خنک می باشد.

به طور کلی 19 گونه جنگلی در محدوده جنگلی فندقلو وجود دارد که در میان آنها گونه های نادری مانند فندق، ممرز، راش، بلوط، بلند مازو و بیدمشک هست که باعث با ارزش تر شدن این جنگل می شود. یکی از علت های نام گذاری این جنگل به فندقلو وجود درخت های فندق بیشتر از هر گیاه دیگری است.

در این جنگل حیواناتی مانند روباه، گرگ، سمور، خرس قهوه ای و پرندگانی مانند قرقاول، عقاب طلایی، کبک، کلاغ و چکاوک زیست میکنند.

در دشت های جنگل فندقلو یکی از زیباترین و نادرترین گل های دنیا با نام سوسن چلچراغ روییده است که با زیباییش قابلیت جذب گردشگران بسیاری را دارد، در میان جنگل یک استخر آب گرم به نام میشه سویی قرار دارد که خواص درمانی داشته و مکانی تفریحی برای مسافران است.

در بخش ابتدایی این جنگل امکانات اقامتی و رفاهی برای مسافران در نظر گرفته شده است که امکانات اقامت شبانه روزی نیز می دهد. از دیگر امکانات این مجموعه پیست اسکی برای فصول سرد سال است و پیست اسکی رو چمن و تله کابین هم از دیگر امکانات آنجا است.

 

دسترسی به جنگل فندقلو

از میان مسیرهای مختلفی که برای رسیدن به این جنگل پیشنهاد میشود، بهترین گزینه و آسفالت شده ی آن سه راهی جاده اردبیل به آستارا می باشد که قبل رسیدن به شهر نمین تابلوی ورودی جنگل دیده می شود. راه دیگر این جنگل از جاده اردبیل به تهران و در گردنه ی حیران می باشد که از داخل روستای گیلده می گذرد.

 

بهترین زمان سفر به جنگل فندقلو

این منطقه دو بهار دارد یکی از ابتدای فروردین تا پایان خرداد و دیگری از مهر تا آبان که در این دو بازه زمانی استعداد پرورش صدها نوع گل را دارد. این جنگل به علت قرارگیری در ارتفاعات دارای تابستانی بسیار خنک و مطبوع و زمستان هایی سرد و مرطوب می باشد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید