ورود

ثبت نامروسیه

درباره کشور روسیه

کشور روسیه با نام رسمی جمهوری فدرال روسیه کشوری است در شمال اوراسیا (بزرگترین قاره در مقایسه با سایر قاره ها و از ترکیب قاره اروپا و آسیا شکل گرفته است) که با داشتن 17،075،800 کیلومتر مربع مساحت از شمال قاره پهناور آسیا تا قاره سرسبز اروپا گسترانیده شده است. این کشور چهارمین کشور پرجمعیت در سال 2015 با حدود 144 میلیون نفر شناخته شده است.

این کشور بیشتر در قرار گرفته است. بیشتر مناطق آن پایتخت این کشور فدرال شهر مسکو می باشد که در بخش اروپایی کشور و بزرگترین شهر اروپاست.

کشور روسیه از شمال غربی تا جنوب شرقی با کشور های گرجستان، آذربایجان، فنلاند، لتونی، لیتوانی، نروژ، لهستان، بلاروس، اوکراینی، قزاقستان، چین، مغولستان و کره جنوبی هم مرز است. روسیه با ژاپن و امریکا دارای مرز دریایی است. رود ولگا به طول 3531 کیلومتر که بزرگترین رود اروپا است، در این کشور جریان دارد. کشور روسیه شامل 9 منطقه زمانی بوده و محدوده ی وسیعی از عوامل طبیعی را به هم متصل می کند.

 

اطلاعات ضروری کشور روسیه

  • پایتخت: مسکو
  • زبان رسمی: روسی- سایر زبانها: بلاروسی و اوکراینی
  • دین: اکثریت مسیحیت ارتدوکس هستند.
  • واحد پول: روبل
  • پیش شماره کشور: 00709
  • اختلاف ساعت با ایران: نیم ساعت عقب ‌تر از تهران است.

 

آب و هوای کشور روسیه

بیشتر مناطق روسیه به دلیل قرار گیری در عرض های بالای جغرافیایی، سردسیر است که حتی در این مناطق کشاورزی به دلیل شرایط آب و هوایی ممکن نیست. از نظر آب و هوایی کشور روسیه دارای تنوع  است اما آب و هوای مناطق استوایی در این کشور دیده نمی شود. بهتر است گردشگرانی که قصد سفر به کشور روسیه را دارند از وضعیت آب و هوایی این کشور اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 

تاریخ کشور روسیه

کشور روسیه تاریخ تحولی بسیار عظیم دارد. تاریخ تشکیلات حکومتی در این کشور به قرن 14 میلادی باز می گردد. در قرن نهم وارگ ها، به رهبری یرودیک یکی از فرماندهان سپاه، شهر نووگراد را تأسیس کردند. الگ برادر یرودیک شهر کیف را پایه گذاری کرد و آن را به عنوان پایتخت برگزید و در آن محل فرمانروایی خود را از سر گرفت.

شهر مسکو پایتخت این کشور در سال 1147 توسط بخشی بنام یوری دالگوری به عنوان پایتخت روسیه بنا نهاده شد. در قرن 13 روسیه مورد حمله مغول ها قرار گرفت.

 

دین و مذهب کشور روسیه

دین قالب کشور روسیه مسیحیت است. مسیحیت ارتدکس بزرگترین دین و دین سنتی روسیه است. سایر ادیانی که در این کشور دیده میشوند عبارتند از: اسلام، بوداگرایی و یهودیت

 

اقتصاد و سیاست کشور روسیه

کشور روسیه دارای بزرگترین ذخایر گاز طبیعی در جهان است. این کشور همچنین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده گاز نیز بشمار می رود. روسیه مقام اول- دوم حجم نفت استخراجی را دارد که در این زمینه با عربستان سعودی رقابت می کند. بخش های عمده ی اقتصاد روسیه عبارتند از: صادرات نفت و گاز طبیعی، صنعت فنی نظامی، مهندسی مکانیک، تحقیقات علمی و نوآوری، مخابرات، انرژی هسته ای، هوافضا و کشتی سازی، کشاورزی، بخش خدمات، صنایع شیمیایی، حمل و نقل، متالورژی، معدن، فن آوری های فضایی، ساخت و ساز، تجارت، فن آوری مواد غذایی، نجاری و ...

روسیه همچنین یکی از شرکت کنندگان اصلی در مذاکرات بین المللی است. این کشور عنوان یکی از 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، یکی از قدرت های بزرگ سنتی باقی مانده و مسئولیت ویژه ای برای حفظ صلح و امنیت بین المللی دارد. کشور روسیه با 191 کشور روابط دیپلماتیک و در 144 کشور نیز ماموریت های دیپلماتیک دارد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید