ورود

ثبت ناماقامت و مهاجرت به ارمنستان

ارمنستان کشوری کوچک در همسایگی ایران است که به لحاظ اقتصادی وضعیت انچنان خوبی ندارد. در این کشور همه افراد آزاد نیستند که اعتقادات خود را بیان کنند یا فرصت های برابر داشته باشند.
کشور ارمنستان دارای مردمانی فوق العاده مهمان نواز با تاریخی جالب، غذاهای لذیذ و آب و هوایی آفتابی دارد و این ها تنها برخی از دلایلی هستند که مهاجران را به سمت این کشوز جذب میکنند.
شرایط زندگی و ریافت اقامت ارمنستان کار دشواری نیست. از آنجایی که هزینه زندگی در ارمنستان کم است، شما میتوانید با سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت به اقامت این کشوردست یابید.
با دریافت اقامت کشور ارمنستان شما اجازه تحصیل در ارمنستان، زندگی و کار در ارمنستان را خواهید داشت. همچنین میتوانید در بانک های این کشور حساب های بین المللی افتتاح کنید.

 

شرایط درخواست اقامت دائم ارمنستان

متقاضیان برای دریافت اقامت دائم ارمنستان باید شرایط زیر را دارا باشند.
-    حداقل ۳ سال زندگی و داشتن اقامت قانونی در ارمنستان
-    آشنایی با زبان ارمنی
-    آشنایی با قانون اساسی جمهوری ارمنستان

راههای آسان دریافت اقامت دائم کشور ارمنستان

-    ارامنه ای که در ایران ساکن هستند و در اصل ایرانی ارمنی تبار بشمار میروند، با سه ماه اقامت در ارمنستان میتوانند اقامت دائم خود را دریافت کنند.
-    کسانی که  همسر آنان شهروند کشور ارمنستان باشد و ۲ سال از زمان ازدواج رسمی آنان در این کشور گذشته باشد.
کسانی که  فرزند آنان شهروند ارمنستان باشد. در این حالت باید 3 سال از ۱۸ سالگی فرزند گذشته باشد و دارای پاسپورت دائمی این کشور باشد.
-    شخصی که دارای پدر و مادر ارمنی است.
نکته: درنظر داشته باشید کشور ارمنستان غیر از افرادی که در بالا گفته شد به دیگر افراد پاسپورت نمی دهد.

 

راههای دریافت اقامت ارمنستان

•    دریافت اقامت ارمنستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از بهترین و کوتاهترین راهها برای دریافت اقامت قانونی کشور ارمنستان است. در این روش متقاضی می تواند بدون مشکل و پس گذشت حدود ۴۵ روز کاری، اقامت این کشور را به مدت یک سال دریافت کند و پس از 2 الی 4 بار تمدید این اقامت (سه تا پنج سال اقامت در ارمنستان) و دانستن زبان ارمنی (خواندن و نوشتن) درخواست اقامت ارمنستان را به مراجع مربوطه تسلیم کند. مدت زمان ثبت شرکت در این کشور ۲ روز کاری است. با ثبت شرکت در این کشور شما میتوانید بدون محدودیت ابتدا برای خود و سپس اعضاء خانواده تان اقامت دریافت نمایید.

شرایط ثبت شرکت در ارمنستان

-    ترجمه رسمی پاسپورت و شناسنامه و عقدنامه متقاضیان اقامت به زبان ارمنی و روسی
-    ارائه کپی صفحه اول پاسپورت همه اعضای شرکت
-    ارائه مدارک شرکت (سند شرکت، اساسنامه، و مهر شرکت)
-    تکمیل فرم های مربوط به دادخواست دریافت اقامت
-    مراجعه به اداره اقامت در این کشور و پیگیری مراحل درخواست
-    تهیه گواهی پزشکی
-    واریز مبلغ ۲۵۰ دلار برای اداره پلیس و ۲۰ دلار برای انجام آزمایشات پزشکی در بیمارستان
-    اعلام ۳ نام برای عنوان شرکت
-    تعیین سهام اعضای شرکت و مشخص کردن مدیر عامل (اگر شرکت با ۱ نفر ثبت شود سهام ۱۰۰% و مدیرعامل مالک شرکت خواهد بود. شرکت در ارمنستان تنها با ۱ نفر نیز قابل ثبت می باشد.)
-    آدرس، شماره تلفن، ایمیل اعضاء شرکت و مدیرعامل
-    تعیین کردن حوزه های فعالیت جهت موضوع شرکت (تجاری، خدماتی و … )

 

•    دریافت اقامت ارمنستان با خرید ملک

به دلیل هزینه های پایین در کشور ارمنستان لازم نیست برای دریافت اقامت این کشور سرمایه گذاری های بزرگی انجام شود. با خرید ملک میتوان به ارمنستان مهاجرت کرد و اقامت دائم این کشور را کسب کرد.
متقاضیان میتوانند بعد از خرید ملک در این کشور، برای خود و اعضاء خانواده درخواست کارت اقامت یک ساله دهند. دولت ارمنستان در صورت عدم سوء رفتار از جانب مهاجرین این اقامت را سال به سال تمدید خواهد کرد.

 

•    درخواست اقامت ارمنستان از طریق تحصیل فرزندان

در این روش شما می توانید فرزندان ۶ تا ۱۶ سال خود را در مدارس ارمنستان ثبت نام کنید و از این طریق پدر و مادر نیز می توانند اقامت ارمنستان را دریافت کنند.
هزینه های تحصیل در کشور  ارمنستان بسیار مناسب است. برای آنکه بتوانید از طریق تحصیل فرزند خود در این کشور اقامت بگیرید باید فرزند خود را در مدارس انگلیسی و یا ارمنی زبان ثبت نام کنید. چنانچه در مدارس فارسی زبان ثبت نام کنید از این مزیت برخوردار نخواهید بود.
 
تحصیل در کشور ارمنستان
تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای تخصصی در این کشور بدون کنکور و پیش دانشگاهی و بدون نیاز به مدرک زبان است. ارمنستان بهترین مکان برای ادامه تحصیل است.
ویزای تحصیل در ارمنستان مزایایی دارد. ارمنستان کشوری ارزان و امن میباشد که دارای فرهنگی مشابه با کشور ایران است.

 

•    درخواست اقامت ارمنستان از طریق ازدواج

اگر شما همسر یک شهروند ارمنی هستید، میتوانید درخواست اقامت در این کشور را داشته باشید، به شرط این که از ازدواج رسمی شما 2 سال گذشته باشد. در این دوره 2 ساله متقاضی باید حداقل 365 روز در این کشور اقامت داشته باشد و یا فرزند مشترکی در این بازه زمانی به دنیا بیاید.
قبل از اینکه درخواست متقاضی برای اخذ اقامت کشور ارمنستان پذیرفته شود، فرد باید آزمون قانون اساسی ارمنستان را پذیرفته شود. این آزمون چند گزینه ای ساده با ۳۳ سوال است و فرد باید تنها به ۱۷ سوال به درستی پاسخ دهد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ اقامت و مهاجرت