ورود

ثبت ناموضعیت قرمز کرونا در استان کرمانشاه

تاریخ خبر: 27/خرداد/99

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دکتر محمود رضا مرادی در جلسه امروز (۲۷ خرداد) ستاد استانی مقابله با کرونا، از قرارگیری استان در وضعیت "قرمز" کرونا خبر داد.

وی با اشاره به استمرار شیب صعودی مبتلایان کرونا در استان، اظهار کرد: در حال حاضر بطور متوسط روزانه ۸۰ تا ۹۰ مورد بستری جدید کرونا داریم.

دکتر محمود رضا مرادی افزود: مدت بستری هر بیمار پنج تا شش روز است و اگر این آمار روزانه افزایش پیدا کند، با افزایش موارد بستری مواجه خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، در حال حاضر ۳.۳۷ نفر بستری کرونا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در استان داریم که بالا رفتن این شاخص از عدد سه به معنای قرارگیری در وضعیت "قرمز" کرونا است.

وی با اشاره به اشغال ۱۰۰ درصدی تخت های در نظر گرفته شده برای بیماران کرونایی در دو بیمارستان فارابی و گلستان، گفت: به منظور پاسخگویی به این بیماران ۴۰ تخت نیز در بیمارستان امام حسین (ع) و ۱۲ تخت ICU در بیمارستان طالقانی جهت بستری بیماران کرونایی آماده شده است.

مرادی خاطرنشان کرد: همچنین بخش‌هایی در بیمارستانهای شهدا، ۵۲۰ ارتش و نیروی انتظامی برای بستری بیماران کرونایی در حال آماده سازی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از افزایش جذب نیرو جهت تقویت کادر درمان استان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۱۵۰ پرستار با گزینش مشروط وارد سیستم شده اند و فراخوان ویژه جهت جذب پزشک عمومی داده شده است.

مرادی از افزایش تعداد تست های کرونا در استان خبر داد و افزود: قرار است تعداد تست‌ها تا ۱۲۰۰ نمونه در روز هم افزایش یابد.

وی از نیروهای مسلح هم خواست تا بخش درمان آنها جهت جذب متخصص داخلی، بیهوشی و عفونی همکاری کرده و از استانهای دیگر جذب نیرو داشته باشند.

وی در ادامه به تعطیلات پایان هفته اشاره کرد و افزود: در سه روز پایانی هفته با توجه به تعطیلی افزایش سفر بویژه به مناطق خوش آب و هوای استان تشدید می شود و نیاز است ستاد کرونای استان در زمینه کنترل این وضعیت تصمیماتی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خاتمه از استقبال گسترده مردم از انجام این تست خبر داد و با اعلام اینکه در حال حاضر 2 هزار نمونه گرفته شده در نوبت آزمایش است، گفت: درخواست ما از استاد کرونای استان این است که تست گیری در روزهای چهارشنبه (۲۸ خرداد) و جمعه (۳۰ خرداد) انجام نشود تا نوبت جواب آزمایش خیلی طولانی نشود.

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید