ورود

ثبت نامحمایت از شاغلان گردشگری آسیب‌دیده از کرونا در اردبیل

تاریخ خبر: سه شنبه - ۲۴ تیر ۱۳۹۹

اکبر بهنام ‌جو، استاندار اردبیل با اشاره به مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بخش گردشگری گفت: بیشترین خسارت ناشی از کرونا به حوزه گردشگری و فعالان این بخش وارد شده است که برای جبران این خسارات پیگیری و اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وی 23 تیرماه در جلسه بررسی مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بخش گردشگری اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین خسارت ناشی از کرونا به حوزه گردشگری و فعالان این بخش وارد شده است و در راستای حمایت از این بخش، مصوبات حمایتی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا به تصویب رسید.

اکبر بهنام ‌جو افزود: به ‌لحاظ برگشت بیماری در ماه‌های اخیر با پیک بالا، که سبب قرار گرفتن استان به‌ ویژه شهرستان گردشگری سرعین در وضعیت قرمز شده و با توجه به عدم امکان پرداخت حق بیمه شاغلان و همچنین بدهی ‌های گذشته و تقسیط ‌شده فعالان بخش گردشگری به تأمین اجتماعی و تسهیلات پیش‌ بینی‌ شده ابلاغی در راستای پرداخت 10% حق بیمه و تقسیط 20% مابقی با امهال در نظر گرفته شده از خرداد ماه امسال به بعد توسط سازمان تأمین اجتماعی، تقاضای امهال تسهیلات بیشتر برای این مراکز را داریم.

او با اشاره به مصوبات این حوزه افزود: این مراکز به لحاظ وضعیت پیش‌آمده توان پرداخت حق بیمه و بدهی‌های گذشته را ندارند که با اعلام تعطیلی کارگاه‌ها توسط کارفرمایان و تائید مراتب توسط بازرسی تأمین اجتماعی، مطالبات تأمین اجتماعی از بابت بدهی‌ها و حق بیمه‌های جاری باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که از اول سال آینده، امکان پرداخت برای کارفرمایان و وصول برای تأمین اجتماعی مهیا شود.

استاندار اردبیل امهال بدهی برای مدت 6 ماه و تقسیط به مدت 2 سال را از دیگر مصوبات در راستای حمایت از گروه‌های اقتصادی آسیب ‌دیده از کرونا برشمرد و عنوان کرد: بر اساس این مصوبات 100% جرایم قابل بخشش برای اقشار و گروه‌های آسیب‌دیده به شرط پرداخت یا تقسیط بدهی مشمول بخشودگی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مصوب شد برای این افراد مالیات ‌های مستقیم بدون افزایش نسبت به سال قبل اعمال شده و مالیات ‌های مستقیم برای گروه‌های آسیب‌ دیده تا آخر سال موقوف ‌الاجرا شود.

بهنام‌جو از دریافت نکردن عوارض امحای زباله، نوسازی و صنفی از مجموعه‌های اقامتی و گردشگری شهر سرعین توسط شهرداری همانند ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت خبر داد و افزود: شرکت‌های آب، برق و گاز استان نیز نباید به این مجموعه‌ها برای پرداخت مطالبات قبلی و جدید تا عادی شدن شرایط استان از حیث شیوع کرونا فشار وارد کنند.

او اردبیل از پرهیز آب منطقه‌ای استان از دریافت هزینه آب و فشار به مجموعه‌های آب‌گرم سرعین تا عادی شدن شرایط در استان خبر داد و افزود: در مورد بدهی صاحبان مجموعه‌های اقامتی و آب‌گرم و گردشگری سرعین به بانک‌های استان با توجه به وضعیت استان و شهرستان سرعین از حیث شیوع کرونا مقرر شد تا بانک‌ها نسبت به تمدید مهلت اقدام و از پیگیری و صدور اجرائیه خودداری کنند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: برخی از این مصوبات قابلیت اجرا در استان داشته که در این زمینه اقدام می‌شود و در مورد بخشی که در سطح ملی است، طی نامه به ستاد مرکزی اعلام و از طریق وزارت کشور و وزارتخانه پیگیری می‌شود تا با تصویب آن‌ها زمینه برای حمایت هر چه بیشتر از فعالان گردشگری در استان فراهم شود.

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید