ورود

ثبت ناموقت سفارت سوئیس

راهنمای تعیین وقت سفارت سوئیس و ویزای سوئیس

وقت سفارت سوئیس و وقت ویزای سفارت سوئیس و ویزای سوئیس. چگونه وقت سفارت سوئیس بگیریم؟ کمک سفر راهنمای تعیین وقت سفارت سوئیس و تورهای لحظه آخری.

در این مقاله راهنمای تعیین وقت سفارت سوئیس و ویزای شینگن سوئیس را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

سوئیس کشوریست در اروپای غربی که با وسعت ۴۱ هزار و ۲۵۸ کیلومتر مربع دارای جمعیت ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است. این کشور علاوه بر امنیت بالایی که دارد، کشوری ثروتمند و تاثیر گذار در اروپا است. کشور سوئیس نقش بسیار مهمی در معادلات جهان دارد و به همین دلیل یکی از بهترین نقاط برای گردشگری و زندگی محسوب میگردد. تقریبا 64% مردم سوئیس به زبان آلمانی، 8% آنها ایتالیایی، 22% فرانسوی و تنها 5% به زبان رومانس صحبت میکنند.
سالانه تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید زیبایی‌ها و جاذبه‌های بی‌نظیر سوئیس عازم این کشور میشوند. مسافرانی که قصد سفر به کشور سوئیس را دارند علاوه بر لذت بردن از زیبایی های طبیعی خیره کننده ی این کشور، میتوانند از آثار تاریخی و فرهنگی سوئیس نیز بازدید نمایند. شهرهایی نظیر زوریخ، بازل، ژنو و لوزان، موزه‌هایی فوق‌العاده دارند که در سطح جهان نظیر ندارند.

آموزش گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای کشورها در کمک سفر
وقت سفارت سوئیس | ویزای توریستی سوئیس
کشور زیبای سوئیس یکی از کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه اروپا و همچینین یکی از اعضای 26 کشور پیمان شینگن است. بنابراین برای سفر به کشور سوئیس متقاضیان میبایست برای دریافت ویزای شینگن سوئیس اقدام نمایند.
اولین گام برای دریافت ویزای هرکشوری تعیین نوع ویزای درخواستی است. نوع ویزای درخواستی با هدف شما از سفرتان به هر کشوری رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال چنانچه قصد سفر تفریحی به کشوری را دارید باید برای ویزای توریستی درخواست دهید.
پس از تعیین نوع ویزا و هدف خود از سفر به کشور سوئیس، مرحله بعدی دریافت وقت سفارت سوئیس است. وقت سفارت نوبتی است که سفارت سوئیس برای متقاضیان ویزا در نظر میگیرد. این نوبت در واقع روزی است که متقاضیان باید در تاریخ و ساعت مقرر شده به همراه مدارک خود شامل فرم تکمیل شده سفارت و لیست مدارک خواسته شده به سفارت مربوطه مراجعه کرده و علاوه بر ارائه مدارک بصورت حضوری با کارگزار سفارت مصاحبه حضوری داشته باشند. بنا بر توضیحات داده شده لازم به ذکر است حضور فرد متقاضی در روز مصاحبه الزامیست و فرد دیگری جایگزین شما نمیتواند در روز مصاحبه در سفارت حضور داشته باشد.
کشور سوئیس در ایران دارای دفتر سفارت است و متقاضیان دریافت ویزای شینگن سوئیس میتوانند به راحتی برای دریافت وقت سفارت سوئیس و ویزای خود اقدام نمایند.

تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن سوئیس
پس از تعیین نوع ویزا و دریافت وقت سفارت سوئیس، نوبت به دریافت فرم سفارت سوئیس سوئیس میرسد. فرم مربوط به ویزا را پس از دریافت پرینت گرفته و نسبت به تکمیل آن اقدام نمایید.
فرم سفارت برای کارگزاران سفارت سوئیس دارای اهمیت بسیاری است. بنابراین توصیه میگردد فرم را با دقت فراوان و در کمال صداقت تکمیل نمایید. وجود کوچکترین اشتباهی در فرم نمایانگر عدم صداقت متقاضی بوده و در روند دریافت ویزای شینگن سوئیس اختلال ایجاد خواهد کرد. لازم به ذکر است برای هر فرد باید فرم بصورت جداگانه تکمیل گردد. بعنوان مثال برای یک خوانواده 4 نفری 4 عدد فرم باید تکمیل گردد.

اخذ ویزای شینگن ایتالیا و ویزای شینگن سایر کشورها

چک لیست مدارک ویزای سوئیس
1-    تکمیل فرم‌های درخواست ویزا
2-    اصل پاسپورت با امضا، به همراه پاسپورت‌های قبلی (مدت اعتبار حداقل ۳ ماه از تاریخ ورود، با حداقل ۲ صفحه‌ خالی) ارائه‌ی گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.
3-    عکس پرسنلی با سایز ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر رنگی، تمام رخ با زمینه سفید
4-    اصل و ترجمه‌ی شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
5-    کپی ویزاهای دریافت شده ی قبلی
6-    اسنادی که تفریحی و توریستی بودن سفر شما را ثابت میکنند و بیانگر بازگشت به مبدا پس از اتمام سفر هستند.
7-    اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی با مهر و امضاء بانک
-    حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر. در صورت نداشتن گردش حساب، گواهی موجودی حساب نیز قابل ارائه است.
-    سپرده‌­های بانکی. ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر بین­‌الملل قابل قبول است.
8-    اصل و ترجمه‌ی سند مالکیت با تائیدیه دادگستری
9-    اصل و ترجمه‌ی مدارک شغلی:
-    مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه
-    مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت
-    وکلا: پروانه وکالت
-    پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
-    بازنشسته‌ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی
-    در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تأسیس
-    دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار. برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.
10-    مدارک مربوط به مدت زمان سفر و اقامت در هتل
11-    گواهی و بیمه‌ی سلامت پزشکی
12-    پرداخت هزینه‌ی مذکور برای اخذ ویزا
13-    رضایتنامه‌ی محضری به عنوان مجوز خروج برای افراد زیر ۱۸ سال و خانم‌های متاهلی که تنها سفر می‌کنند.

ترجمه مدارک سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای شینگن اوکراین

بیمه مسافرتی
با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم‌های ظالمانه و هم چنین افزایش نرخ ارز، نیاز به یک بیمه نامه " مطمئن " که توسط شرکت بیمه" حرفه ای" در صنعت گردشگری که دارای دانش و بینش کافی از نیازهای مسافران قبل و در طول مدت سفر است، بیش از پیش احساس می‌شود.
بر این اساس شرکت بیمه سامان به عنوان شرکت بیمه پیشرو در صنعت گردشگری با شناخت کافی و کامل از سوابق بیش از 6 میلیون نفر مسافر ایرانی در مقاصد مختلف و هم چنین اتصال به بیش از 50 هزار مرکز درمانی اقدام به ارائه " مطمئن ترین" و " جامع ترین" محصول بیمه‌های مسافرتی بر اساس قصد سفر مسافران نموده است.
بیمه سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی برای سفر به کشورهای مختلف خصوصا سوئیس است. در هنگام تهیه بیمه مسافرتی حتما دقت کنید که تا حد امکان بیمه را از سایت های اینترنتی و به صورت آنلاین تهیه نکنید. چرا که بیمه پس از صدور حتما باید به مهر بیمه سامان ممور شده تا برای سفارت مورد تایید باشد.

بیمه مسافرتی سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی

هزینه صدور ویزای سوئیس
-    کودکان زیر ۶ سال رایگان
-    کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال معادل ۳۵ یورو
-    متقاضیان بالای ۱۲ سال ۶۰ یورو

نکته های مهم در دریافت ویزای شینگن سوئیس
•    فرآیند دریافت وقت سفارت ممکن است بین چند روز تا چند ماه زمان ببرد. بنابراین بهتر است چند هفته قبل از زمان سفر خود نسبت به دریافت وقت سفارت سوئیس اقدام نمایید.
•    فرآیند دریافت ویزای شینگن حداقل 10 الی 14 روز کاری زمان میبرد.
•    جهت انجام مصاحبه حضوری و انجام انگشت نگاری حضور فرد متقاضی در روز مصاحبه الزامی است.
•    سفارت میتواند مدارک دیگری را از متقاضی دریافت ویزای شینگن سوئیس درخواست نماید و یا از فرد بخواهد در روز دیگری جهت انجام مصاحبه مجددا به سفارت مراجعه نماید.
•    تا قبل از روز مصاحبه هیچگونه مدارکی را بصورت کتبی و یا الکترونیکی برای سفارت ارسال نکنید.

سفارت سوئیس در ایران | نشانی سفارت سوئیس در تهران
نشانی: تهران- الهیه- خیابان شریفی منش- کوچه یاسمن- پلاک ۲
تلفن: ۲۲۰۰۸۳۳۳ (۰۲۱)
وبسا‌یت:  www.eda.admin.ch
ساعت کاری سفارت جهت ارائه درخواست و تحویل مدارک: از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۱:۳۰ صبح
ساعت کاری سفارت جهت تحویل گذرنامه: یک‌شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴:۰۰

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ وقت سفارت ها