ورود

ثبت نامتحصیل در مالزی

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی مالزی و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در مالزی با کمک سفر.

تحصیل در مالزی به دلیل عدم لحاظ شدن شرط سنی برای ورود به دانشگاه‌های معتبر، هزینه‌های بسیار پایین شهریه در مقایسه با کشورهای اروپایی، شرایط آسان پذیرش در تمامی رشته‌های دانشگاهی و امنیت بالای اجتماعی یکی از گزینه‌های جذاب برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است.
امروزه مالزی به جهت پیشرفت چشمگیری که در دهه‌های اخیر داشته، به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا جهت تحصیل شناخته می‌شود. این کشور در حقیقت یک مقصد امن و زیبای تحصیلی است که به‌واسطه وجود دانشگاه‌هایی با سطوح متوسط و بالا و اعتبار بین‌المللی مدارک صادرشده توسط این دانشگاه‌ها از اعتبار خوب و قابل قبولی برخوردار است.
مالزی (Malaysia) یکی از مدرن‌ترین و درعین‌حال نوپاترین کشورهای جنوب شرق آسیا با طبیعت بسیار زیبا، آب‌ و هوای گرم و استوایی و مردمی بسیار مهربان و خونگرم است.
جذابیت‌های تحصیلی مالزی را بیشتر بشناسید.

زمان کوتاه اخذ پذیرش

کل فرآیند اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی مالزی در کمتر از دو ماه انجام می‌پذیرد. در مقایسه با شرایط کشورهای دیگر ازجمله ویزای تحصیلی کانادا، آمریکا و کشورهایی از این دسته که تحصیل در دانشگاه‌های آن به زبان انگلیسی است، دریافت ویزای تحصیلی مالزی سریع‌تر انجام می‌شود.

عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی

این ویژگی برای افرادی که مدرک معتبر زبان انگلیسی ندارند بسیار کاربردی است، زیرا ابتدا می‌توانند جهت دوره‌های زبان وارد کشور مالزی گردند و پس از گذراندن دوره‌های زبان در این کشور، برای تحصیل در دانشگاه در رشته‌های مرتبط و یا موردعلاقه خود اقدام نمایند.

پذیرش آسان در تمامی رشته‌های دانشگاهی

نکته حائز اهمیت درباره‌ی تحصیل در مالزی این است که اکثر دانشگاه‌های مالزی مورد تائید وزارت علوم ایران نیز است. بنابراین دیگر لازم نیست نگران کار در ایران یا نگران اخذ تأییدیه از وزارت علوم ایران باشید.

هزینه‌های پایین تحصیل

از نظر هزینه‌های تحصیل در مالزی ، مالزی جزو کشورهای متعادل و کم‌هزینه محسوب می‌گردد، که با کمترین هزینه‌های ممکن افراد می‌توانند در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

 

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه‌های مالزی

  • تحصیل در مقطع کارشناسی در مالزی

این مقطع تحصیلی (لیسانس در مالزی) مناسب کسانی است که می‌خواهند با در دست داشتن مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی از ایران جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس، در دانشگاه‌های مالزی اقدام نمایند. معدل در دوران دبیرستان، پیش‌دانشگاهی و همچنین سن در برخی از دانشگاه‌های این کشور حائز اهمیت است.
شرط معدل دانشگاه‌های دولتی مالزی برای دبیرستان و پیش‌دانشگاهی دارا بودن معدل بالای ۱۷ است. همچنین مدت تحصیل در مالزی در این مقطع بین ۳ تا ۴ سال است .

  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مدت دوره تحصیل در مقطع ارشد، در مالزی حدود ۲ تا ۳ سال است. شرط معدل برای تحصیل در این مقطع، در دانشگاه‌های دولتی بالای ۱۵ و در دیگر دانشگاه‌های مالزی بالای ۱۴ است.
در مقطع کارشناسی ارشد ویزای همراه برای متقاضی اصلی  (main applicant) صادر می‌شود و متقاضیان می‌توانند متناسب با موقعیت خود، همراه با همسر یا فرزندان خود جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در کشور مالزی اقدام نمایند.

  • تحصیل در مقطع دکترا در مالزی

شرط معدل جهت تحصیل در مالزی در مقطع دکترا دارا بودن معدل بالای ۱۵ است. متقاضی باید تمام ریزنمرات مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را ترجمه کند. همچنین مدت‌زمان تحصیل در مالزی در این مقطع ۵ سال برآورد می‌شود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی مالزی

•    ارائه رسید بیمه دانشجویی برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی
•    دریافت نامه ثبت‌نام نهایی در دانشگاه
•    ارائه دو قطعه عکس رنگی سایز پاسپورت با زمینه آبی
•    ارائه اصل پاسپورت و کپی همه صفحات آن
•    دریافت و تکمیل برگه‌های معاینات پزشکی جهت اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در مالزی
•    پرداخت هزینه نهایی ویزای دانشجویی

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها

مراحل ثبت درخواست ویزای تحصیلی مالزی

دولت مالزی روند و مسیر درخواست ویزای دانشجویی و گذرنامه برای کسانی که مایل به تحصیل در این کشور هستند را ساده نموده است. دیگر لازم نیست به‌صورت حضوری به سفارت کشور مالزی در محل زندگی خود مراجعه کنید. مراحل ارائه درخواست بدین شرح است:

مرحله اول) مراجعه مستقیم به موسسه آموزشی

کافی است برای دریافت ویزای دانشجویی به موسسه انتخابی خود درخواست دهید. شرایط خاص تعیین‌شده از طرف موسسه آموزشی را برای ارائه درخواست دنبال کنید و مدارک لازم را ارائه دهید. درنهایت درخواست شما، توسط موسسه آموزشی به مدیریت بخش ویزا و مجوز در مالزی ارسال می‌شود.
لازم است توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید برای بیش از ۱ سال اعتبار داشته باشد. اگر مدت اعتبار آن کمتر از یک سال باشد، درخواست شما بررسی نخواهد شد.

مرحله دوم) منتظر تائید پذیرش باشید

اداره مهاجرت مالزی، از طریق موسسه آموزشی دانشجویان را از وضعیت درخواست خود مطلع می‌سازد. اطلاع‌رسانی در خصوص اینکه پذیرش‌شده‌اید یا خیر حدوداً در عرض یک هفته یا هفت روز کاری، پس از ارسال مدارک انجام می‌شود.

مرحله سوم) ارسال مدارک لازم

درصورتی‌که درخواست موفقیت‌آمیز باشد، می‌بایست مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی مالزی را یا از طریق ایمیل و یا ارسال به آدرس پستی ارائه کنید. ازاین‌پس، ادامه روند درخواست از طرف موسسه آموزشی پیگیری خواهد شد.

مرحله چهارم) موسسه نامه تائید ویزای مالزی را به شما ارسال می‌کند

نامه تأییدیه ویزای دانشجویی شما از طرف اداره مهاجرت مالزی صادر خواهد شد و به موسسه آموزشی که در آن پذیرش‌شده‌اید ارسال می‌شود. سپس موسسه آموزشی این تأییدیه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مرحله پنجم) اطلاع‌رسانی به موسسه آموزشی

قبل از اینکه وارد خاک مالزی شوید، می‌بایست به موسسه آموزشی در مورد محل فرودگاه، شماره پرواز، زمان و تاریخ ورود خود اطلاع دهید. یک نماینده از طرف موسسه آموزشی در محل بازرسی مهاجرت در فرودگاه مالزی به‌محض ورود به شما خوش‌آمد می‌گوید. درنهایت، ویزای مالزی شما همراه با کد دانشجویی ملی و معتبر صادر خواهد شد.

مرحله آخر) منتظر برچسب دانشجویی خود باشید

در عرض ۲ هفته، ویزای شما به اداره مهاجرت ارسال‌شده و یک برچسب ویزای دانشجویی مالزی به آن ضمیمه می‌شود.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی