ورود

ثبت نامتحصیل در فنلاند

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

تحصیل در فنلاند به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در فنلاند با کمک سفر.

کشور فنلاند مجهز به بهترین نظام‌های آموزش دنیا می‌باشد. در کشور فنلاند بر اساس نیازهای جامعه، تجارت و صنعت به دانشجویان مواد درسی و مهارت‌های لازم آموزش داده می‌شود و به همین علت حجم زیادی از افراد متقاضی تحصیل در فنلاند می‌باشند.
کشور فنلاند در قسمت شمالی اروپا و در منطقه اسکاندیناوی قرارگرفته است و یکی از کشور‌های مرفه شمال اروپا می‌باشد. زبان رایج در این کشور فنلاندی و سوئدی می‌باشد. داشتن آب و هوا و اکوسیستم پاک و سالم و همچنین بهره‌گیری از بهترین سیستم‌های آموزش عالی منجر گردیده که کشور فنلاند جزو برترین گزینه‌ها جهت زندگی و تحصیل باشد. دولت فنلاند برای دانشجویان بین‌المللی امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را فراهم کرده است.
در حال حاضر ۱۲۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل در فنلاند می‌باشند. ما در گروه کمک سفر برآن شدیم تا اطلاعات جامع و مفیدی را در زمینه تحصیل در فنلاند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه‌های فنلاند

سال تحصیلی در کشور فنلاند در ترم‌های پاییز و بهار آغاز می‌گردد. پذیرش دانشجو در بیشتر رشته‌های تحصیلی در ترم پاییز می‌باشد و فقط در تعداد اندکی از رشته‌ها به خاطر شرایط خاص به‌طور جداگانه درترم بهار هم دانشجو می‌پذیرند. طول دورۀ کارشناسی در فنلاند تقریبا ۳ تا ۴ سال می‌باشد و حداقل معدل در مقطع کارشناسی در فلاند 13 می‌باشد.
فاصله بین سال‌های تحصیل در مقطع لیسانس تا فوق‌لیسانس نباید بیشتر از ۵ سال باشد. در کشور فنلاند برای ادامه تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس داشتن نمرۀ ۶٫۵ در آزمون IELTS الزامی می‌باشد. طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند 3 سال و حداقل معدل جهت ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد ۱۳ می‌باشد.
امکان گرفتن بورسیه فقط در مقطع دکترا وجود دارد و برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به‌سختی می‌توان بورسیه گرفت. این بدین خاطر است که دولت تمامی هزینه‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد و دانشجو کاملاً رایگان در حال تحصیل می‌باشد. همچنین امکان بورسیه جهت دوره پسادکتری هم فعلاً وجود ندارد. در حال حاضر امکان تحصیل رایگان برای همۀ رشته‌ها به جز پزشکی و هنر در فنلاند وجود دارد.

اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

در هنگام اخذ ویزای دانشجویی فنلاند، ابتدا به شما یک ویزای موقت می‌دهند که وارد فنلاند شوید و پس از انجام امور مرتبط با دانشگاه باید به اداره مهاجرت رجوع کرده و درخواست کارت اقامت را بدهید. اقامت شما موقت یک‌ساله می‌باشد و بنا به لزوم هرساله تمدید می‌گردد. از سال ۲۰۱۲ به بعد کارت اقامت به‌طور مستقیم در خود سفارت فنلاند در تهران صادر و به متقاضی داده می‌شود.

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

•    ارائۀ پذیرش از دانشگاه و یا فایل آن به همراه دو نسخه کپی.
•    مدرک زبان به همراه دو نسخه کپی از آن.
•    بیمه یک‌ساله با اعتبار ۳۰۰۰۰ یورو به همراه دو نسخه کپی از آن.
•    پاسپورت و دو نسخه کپی از آن ، اگر کمتر از یک سال از اعتبار پاسپورت شما گذشته است پیشنهاد می‌شود حتماً آن را تعویض نمایید.
•    اصل شناسنامه و دو نسخه کپی از آن .
•    دو قطعه عکس رنگی ۶*۴
•    نامه تمکن مالی از بانک به میزان ۱۰۰۰۰ یورو و دو نسخه کپی از آن .
•    مدارک فارغ‌التحصیلی از دبیرستان به بعد به همراه ریزنمرات.
•    حتماً CVداشته باشید و اگر ندارید تنظیم کنید.
به‌طور کلی از همۀ مدارک بالا یک اصل به همراه دو کپی ارائه شود.

 

دانشگاه‌های فنلاند

دانشگاه‌ها در فنلاند به دودستۀ پلی تکنیک و دانشگاه‌های معمولی تقسیم می‌شوند.
دانشگاه‌های پلی تکنیک از معدود دانشگاه‌هایی هستند که در دورۀ لیسانس دانشجو می‌گیرند و تحصیل در آن‌ها به زبان انگلیسی می‌باشد. در این دانشگاه‌ها بیشتر به مسائل عملی می‌پردازند و بسیاری از دانشجویان این دانشگاه‌ها دارای سن بالا نیز هستند و شاغل می‌باشند. مدرک این دانشگاه‌ها اغلب جهت پیدا کردن کار در فنلاند مناسب می‌باشند.
اگر بخواهید در دانشگاه‌های دیگر فنلاند ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشید مدرک شما مورد تائید نمی‌باشد و شما ملزم به گذراندن یک سری واحدهای اضافی، تقریباً ۵ درس هستید تا مورد تائید قرار گیرد. در دانشگاه‌های معمولی فنلاند نیز دروس در دورۀ کارشناسی به زبان انگلیسی نمی‌باشند.
برای دانشجویان بین‌المللی نیز امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی نیز موجود می‌باشد. پس از پایان دورۀ تحصیل در فنلاند ، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیز وجود دارد. دانشجویان بین المللی می‌توانند بعد از اتمام تحصیلات در فنلاند درخواست تمدید ویزای موقت خود را بدهند و یک سال اقامتشان را تمدید کنند.

تحصیل در دوره دکتری در فنلاند

برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور فنلاند نیاز به نمرۀ آیلتس دانشگاهی ۷و در بعضی مواقع   GRE وجود دارد. طول دورۀ تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند حدود ۳ تا ۵ سال و حداقل معدل در دورۀ دکترا ۱۵ می‌باشد. زبان تحصیل در فنلاند انگلیسی می‌باشد و دانشجو نیازی به یادگیری زبان دیگری به جز انگلیسی ندارد.
تحصیل در دورۀ دکترا تاریخ پایان خاصی ندارد و در همۀ اوقات از سال می‌توان وارد این مقطع شد. پذیرش شما در دورۀ دکترا مبتنی بر این است که مدرک فوق‌لیسانستان را اخذ نموده باشید و بتوانید نظر مثبت یک استاد دانشگاه را جهت راه‌یابی به پروژه‌های مختلف جلب کنید. جهت این کار می‌بایست پروپوزال خود را به آدرس اساتید دانشگاه‌های مختلف ایمیل نمایید.

خلاصه مطلب
کشور فنلاند کشوری بسیار عالی با کیفیت آموزش بسیار بالا برای ادامه تحصیل در تمامی رشته‌ها می‌باشد به همین علت بسیاری از افراد تحصیل در فنلاند را انتخاب می‌کنند. کشور فنلاند کشوری است آرام، زیبا و ایمن که شما می‌توانید با کمترین هزینه زندگی و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه تحصیل در این کشور به ادامه تحصیل بپردازید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی