ورود

ثبت نامتحصیل در استرالیا

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در استرالیا با کمک سفر.

کشور وسیع استرالیا، که بانام رسمی قلمرو همسود استرالیا شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا با تراکم جمعیت بسیار پایین است. عواملی مانند جمعیت کم، امنیت اجتماعی بالا، درصد پایین بیکاری و بالا بودن سطح کیفیت زندگی این کشور را در صدر بهترین کشورهای دنیا قرار داده است. در این مقاله به بررسی شرایط، مزایا و معایب تحصیل در استرالیا خواهیم پرداخت.

کشور استرالیا با دارا بودن 5 شهر از 30 شهر برتر دنیا برای تحصیل و همچنین دارا بودن 1100 کالج و دانشگاه، یکی از مهم‌ترین مقاصد تحصیلی در دنیاست. بر اساس آخرین رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های دنیا در موسسه QS در سال 2019، 7 دانشگاه از استرالیا در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

مزایای تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل دارا بودن مزایای تحصیلی بسیار، بعد از آمریکا و انگلیس در سومین جایگاه ازلحاظ بیشترین تعداد دانشجوی خارجی است. در این بخش، به بررسی دلایل محبوبیت این کشور برای دانشجویان خارجی می‌پردازیم.

وجود دانشگاه‌های معتبر در استرالیا

یکی از دلایل اصلی انتخاب استرالیا توسط دانشجویان، رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های این کشور است. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، 7 دانشگاه استرالیا در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند که این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از؛ دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه نیوسوت ولز، دانشگاه موناش، دانشگاه کوئیزلند و دانشگاه آدلاید.

مدل تحصیلات عالی در این کشور، به سبک سیستم آموزش عالی انگلیس است. به همین دلیل با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در استرالیا ، شما می‌توانید مطمئن باشید که سطح تحصیلات شما اعتبار جهانی خواهد داشت.
همچنین دانشگاه‌های استرالیا مجهز به پیشرفته‌ترین امکانات روز دنیا هستند. کشور استرالیا درزمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی به دانشجویان خارجی جز کشورهای پیشتاز است. تاکنون دانشگاه‌های استرالیا بیش 15 برنده جایزه‌ی نوبل درزمینه‌های مختلف، صدها برنده‌ی جوایز علمی و هنری و همچنین اختراعات بی‌نظیری در جهان مانند وایرلس و جعبه سیاه هواپیما را به دنیا معرفی کرده است. این خود مهر تأییدی بر کیفیت بالای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه‌های این کشور است.

تنوع نژادی

مردم استرالیا به مهربانی و خونگرم بودن مشهور هستند و بخش عمده‌ای از مردم این کشور را مهاجرین خارجی و غیربومیان تشکیل می‌دهد. به گفته برخی منابع جمعیت کل بومیان استرالیا نیم میلیون نفر است که در کل دو و نیم درصد از جمعیت کل این کشور را تشکیل می‌دهند.
بنابراین در صورت تحصیل در استرالیا نگرانی‌های مربوط به مسائل نژادی و ملیت همراه شما نخواهد بود.

تنوع گسترده رشته‌های تحصیلی

نگران وجود رشته تحصیلی موردعلاقه خود برای تحصیل در استرالیا هستید؟ پس باید بدانید این کشور دارای 43 دانشگاه اصلی است که این در مراکز اکثر رشته‌های تحصیلی موجود در اروپا و آمریکا را برگزار می‌شود. تنوع گسترده رشته‌های تحصیلی ازجمله مهندسی، علوم انسانی و پزشکی در دانشگاه‌های استرالیا موجب می‌شود گزینه‌های متعددی برای انتخاب رشته در اختیار شما قرار گیرد.

بورسیه‌های تحصیلی استرالیا

کشور استرالیا همواره در تلاش است شرایط مناسبی برای دانشجویان خارجی خود فراهم کند. دولت این کشور هرساله بودجه قابل‌توجهی را برای بورسیه دانشجویان خارجی برای تحصیل در استرالیا در نظر می‌گیرد که با توجه به حجم بالای این بودجه (200 میلیون دلار)، شامل حال تعداد زیادی از دانشجویان خواهد شد.

شرایط آب و هوایی معتدل و طبیعت بسیار زیبا

شرایط آب و هوایی استرالیا کاملاً معتدل و مناسب است. این نکته برای دانشجویان ایرانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی استرالیا رادارند نیز حائز اهمیت است. به این دلیل که اکثر شهرهای ایران همواره از دمای هوای معتدلی برخوردارند.
ساکنین و مهاجرین استرالیا با توجه به شرایط آب و هوایی در فصل‌های متفاوت سال، می‌توانند در ایام فراغت خود از طبیعت بسیار زیبا و بکر استرالیا بهره‌مند شوند.

تحصیل در زبان انگلیسی

زبان ‌اصلی کشور استرالیا انگلیسی است. همچنین تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی در این کشور نیز به زبان انگلیسی برگزار می‌شود؛ بنابراین دانشجویانی که قصد دریافت ویزای دانشجویی استرالیا رادارند نیاز به فراگرفتن زبان دیگری را نخواهند داشت. این در حالی است که برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا ، برخی از کشورها که دارای زبان بومی هستند ازجمله آلمان می‌بایست علاوه بر انگلیسی به زبان بومی آن کشور نیز مسلط باشند.

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها

مقاطع مختلف تحصیلی در استرالیا
  • مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در استرالیا 4 ساله است و پیش‌نیاز اصلی آن نیز ارائه مدرک آیلتس با نمره حداقل 6 است. شرط معدل نیز برای پذیرش متقاضیان دوره کارشناسی لحاظ می‌شود که حداقل معدل موردنیاز 15 است. درصورتی‌که معدل شما کمتر باشد، می‌بایست ابتدا دوره فاندیشن را پشت سر بگذارید. همچنین ارائه مدرک دیپلم و ریزنمرات 12 ساله الزامی است.

  • مقطع کارشناسی ارشد

یکی از شرایط حائز اهمیت برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا، فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های معتبر به همراه دارا بودن نمرات و معدل بالا در پیشین یعنی کارشناسی است. دانشجویان فوق‌لیسانس در استرالیا می‌توانند از شرایط امکان 20 ساعت کار در هفته برخوردار شوند. همچنین در صورت تدوین پایان‌نامه علمی و مناسب در این مقطع، می‌توانند مسیر ورود به دوره دکترا را نیز تسهیل کنند.

دارا بودن آیلتس 6.5 تا 7 و ارائه مقالات علمی منتشرشده در نشریات معتبر نیز در پذیرش مقطع کارشناسی ارشد استرالیا مؤثر است.

  • مقطع دکترا و تحصیل در استرالیا

یکی از ویژگی‌های مهم دوره دکترا در استرالیا برای دانشجویان خارجی امکان استفاده از بورسیه کامل یا فول فاند است. درصورتی‌که دانشجو بتواند از این بورسیه تحصیلی استفاده کند تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی وی در استرالیا پرداخت خواهد شد.
اما پذیرش در دوره دکترا در استرالیا کمی سخت‌تر از سایر مقاطع تحصیلی است. برای پذیرش در این مقطع، دانشجو می‌بایست یک رزومه مناسب زیر نظر یک استاد راهنما یا سوپروایزر ارائه کند. همچنین ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ و ریزنمرات مقاطع تحصیلی پیشین ازجمله لیسانس و فوق‌لیسانس به همراه ترجمه آن‌ها الزامی است.

شیوه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا مدارک زیر در مرحله اول که شامل اخذ پذیرش تحصیلی است موردنیاز است :

•    پاسپورت
•    4 قطعه عکس
•    ترجمه ریزنمرات 12 ساله تحصیلات
•    دارا بودن مدرک زبان معتبر
•    اصل و ترجمه مدارک شناسایی
•    ترجمه مدارک تحصیلی قبلی
•    ترجمه سوابق کاری پیشین

مدارک ویزای تحصیلی استرالیا نیز به این شرح است:

•    انگیزه نامه
•    گواهی الکترونیکی ثبت‌نام
•    مدارک معتبر زبان
•    ترجمه سوابق کاری
•    پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر استرالیا
•    ترجمه مدارک شناسایی
•    ترجمه سند ازدواج 

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی