ورود

ثبت نامایر آسیا

  • نام ایرلاین: ایر آسیا
  • سال تاسیس: 1993
  • نوع فعالیت: مسافری و باری
  • مرکز فعالیت: کوالالامپور
  • شماره تماس: 918046662222 & 918067662222
  • نشانی: KLIA2, Sepang, Malaysia
  • وب سایت: www.airasia.com

 

توضیحات:

ایر آسیا نام یک شرکت هواپیمایی مالزیایی است که در شهر کوالالامپور قرار دارد. شرکت هواپیمایی ایر آسیا در سال 1994 احداث گردید و در سال 1996 فعالیت خود را آغاز نمود. رشد چشمگیر این شرکت از زمانی شروع شد که بدهی های این شرکت رو به افزایش بود، تا جایی که مسئولین مجبور به واگذاری این شرکت در سال 2001 به " گروه خصوصی تایم وارنز امریکا" شدند. از این سال به بعد ایر آسیا تغییرات قابل توجه ای را در برنامه کاری خود قرار داد که یکی از آن ها راه اندازی مسیرهای جدید پروازی می باشد که سوددهی بسیار خوبی را برای این ایرلاین به همراه داشت.

این شرکت با هدف ارائه ی پرواز هایی با قیمت مناسب تاسیس گردید. این ایرلاین دارای 3 نوع کلاس پروازی تجاری، ارزان و متوسط می باشد. ایر آسیا به 22 کشور در جهان و 100 مقصد پرواز انجام می دهد.  اولین پرواز بین المللی ایر آسیا به سمت بانکوک بود و با مرور زمان اندونزی، فیلیپین، سنگاپور و ماکائو نیز به این لیست اضافه شدند.

این شرکت در ابتدا تنها از هواپیماهای بوئینگ 737-300 استفاده می کرد ولی بعد از مدتی به ایرباس 320 روی آورد. شرکت هواپیمایی ایر آسیا در هواپیما غذا و نوشیدنی های متنوعی می فروشد که این غذاها و نوشیدنی ها مطابق با قواعد دین اسلام تهیه می شوند و با پرداخت هزینه در اختیار گردشگران مالزی قرار می گیرد.

در کلاس پروازی ارزان مسافران ایر آسیا تنها در داخل کابین می توانند بار رایگان با خود به همراه داشته باشند و در غیر این صورت باید هزینه اضافی پرداخت شود. در این نوع پرواز این امکان برای گردشگرانوجود دارد که صندلی خود را انتخاب کنند، همچنین غذا نیز سرو می شود. در کلاس پروازی تجاری علاوه بر بار داخل کابین، امکان حمل 40 کیلوگرم بار رایگان وجود دارد و در کلاس پروازی متوسط این مقدار به 20 کیلوگرم کاهش می یابد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید